جزئيات ثبت نام و شهريه مدارس آموزش از راه دور اعلام شد

0

مدير كل مدارس آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش از جزئيات و شرايط ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور خبر داد.

گودرز شاهمرادی مدير كل مدارس آموزش از راه وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،اظهار داشت:مدارس آموزش از راه دور برای مقاطع اول و دوم متوسطه است كه مشمول دانش آموزان لازم التعليم و بزرگسالان بالای ١٨ سال با مدرك تحصيلی زير ديپلم می شود كه به دليل مشكلات خاص اين دسته از افراد سامانه ثبت نام تا آخر مهر ماه باز است كه افراد با مراجعه به سايت deimedu.ir می توانند نسبت به فهرست استان ها و مدارس آگاهی پيدا كنند.

مدير كل مدارس آموزش از راه دور در خصوص ثبت نام دانش آموزان لازم التعليم عنوان كرد:اين دسته از افراد به دليل عدم دسترسی به مدرسه،معلوليت،تأهل و يا عدم شرايط حضور در مدارس روزانه می توانند نسبت به ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند كه در ابتدای كار بايد اجازه كميسيون آموزش از راه دور را با ارائه مستندات كسب كنند.

وي در ادامه افزود:١٦٥٦ مدرسه فعال در ٦٠٤ منطقه كشور وجود دارد كه تاكنون بالغ بر ٢٠٠ هزار نفر ثبت نام به عمل آوردند و سه برابر اين تعداد ظرفيت برای ثبت نام وجود دارد.

شاهمرادی در خصوص بزرگسالان بالای ١٨ عنوان كرد:اين دسته از افراد می توانند در رشته های نظری و كارو دانش به تحصيلات خود ادامه دهند كه بايد دروس مهارتی را خارج از مدرسه و در مراكز مجاز فنی و حرفه ای بگذرانند و هر مدرسه مجاز به ارائه شش رشته مختلف است.

مدير كل مدارس آموزش از راه دور در خصوص شهريه مدارس اذعان كرد:به دليل غير دولتی بودن مدارس،هزينه ها بر عهده مؤسسه و فراگير است كه ميزان شهريه ثابت هر نيم سال ٥٦ هزار تومان و برای ترم های تابستان ٢٨ هزار تومان در نظر گرفته شده همچنين شهريه ثابت برای اخذ كمتر از هشت واحد درسی ٢٨ هزار تومان محاسبه می شود و ميزان اخذ شهريه هر واحد درسی در هر استان متفاوت است كه مبلغی بين ٥ تا ١٤ هزار تومان متغير است.

وي بيان كرد:بايد افراد با ارائه مستندات به صورت حضوری در مدارس ثبت نام به عمل آورند كه مدارس موظفند پس از نصب پوستر شهريه در مدرسه جزئيات هزينه های ثبت نامی را در اختيار اوليا قرار دهند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید