جزئیاتی تازه از فبلت سامسونگ گلکسی نوت 7

0

جزئیاتی تازه از فبلت سامسونگ گلکسی نوت 7

بی شک سری نوت گلکسی های سامسونگ را میتوان موفق ترین فبلت های تمام دوران ها خطاب کرد. اولین نسل گلکسی نوت، اولین گوشی هوشمندی بود که با اندازه ی بالای 5 اینچ وارد بازار شد. در آن زمان این اقدام از سوی سامسونگ بسیار عجیب به نظر میآمد زیرا کاربران هیچ تجربه ای از گوشی هایی با اندازه ی بزرگ نداشتند. اما پس از توسعه ی چشمگیر خانواده ی نوت توسط سامسونگ، نه تنها آمار فروش این سری بسیار بالا رفت، بلکه دیگر کمپانی ها نیز به گونه ای مجاب به استفاده از صفحه نمایشگر های بزرگ شده اند و حتی اپل که به خصوص در زمان استیو جابز فقید، مخالف گوشی های بزرگ بود، به این روش روی آورد و به تولید فبلت پرداخت. اکنون که زمان نسبتا کمی تا معرفی نسل بعد گلکسی نوت سامسونگ باقی مانده است، جزئیات در مورد این فبلت پرچمدار در حال انتشار است.

 

اگر اخبار چند روز اخیر دنیای فناوری را دنبال کرده باشید، مطمئنا متوجه شده اید که بالاخره نام گلکسی نوت 7 به احتمال فراوان نهایی شده است و سامسونگ از ارائه ی گلکسی نوت 6 صرف نظر کرده است. نمیتوان علت این اقدام سامسونگ را دقیق بیان کرد اما امکان اعتقاد داشتن به عدد 7 که گفته میشود خوش شانسی میآورد، توسط سامسونگ وجود دارد. همچنین ممکن است سامسونگ برای هماهنگ شدن با پرچمداران سری اس این کار را انجام داده باشد. روز گذشته فاش کننده ی معروف، Evan Bloss در صفحه ی توئیتر خود اقدام به انتشار یک لوگو با متن Samsung Galaxy Note 7 کرد که قسمت Note 7 را به رنگ آبی آسمانی نوشته شده بود و از این اقدام برداشت میشود که سامسونگ احتمالا برنامه ی ارائه ی نسخه ی آبی رنگ این فبلت را نیز خواهد داشت. سال گذشته، یکی از رنگ های عرضه شده از گلکسی اس 6 نیز بدین شکل بود که با عنوان Blue Topaz شناخته میشد. پیش از این نیز سامسونگ سابقه ی ارائه ی رنگ آبی در گوشی هایی مانند گلکسی آلفا را داشته است. از دیگر رنگ هایی که احتمالا گلکسی نوت 7 دارا خواهد بود، به احتمال فراوان همانند گلکسی اس 7، دو رنگ مشکی و نقره ای وجود خواهند داشت. هر چند گلکسی نوت 5 دارای رنگ مشکی خالص نبود و این فبلت با رنگ یاقوتی کبود وارد بازار شد. اما در این گزارش، تاکید بیشتر بر روی رنگ آبی بوده است که گفته میشود، گلکسی نوت 7 از رنگ آبی مانند گلکسی آلفا یا گلکسی اس 6 برخوردار خواهد بود. همچنین پیش بینی میشود رنگ هایی مانند طلایی و سفید نیز در اختیار کاربران قرار بگیرند.

دیگر قسمت این گزارش، در مورد حافظه ی داخلی گلکسی نوت 7 بحث شده است. پیش بینی میشود گلکسی نوت 7 دارای حافظه ی داخلی 64 گیگابایتی در نسخه ی استاندارد و پایه خواهد بود که در صورت بروز چنین اتفاقی، به نوعی یک شوک به این صنعت وارد میشود. زیرا اپل که جدی ترین رقیب سامسونگ محسوب میشود تا کنون به تولید نسخه ی 16 گیگابایتی مشغول بوده است و برای حافظه های بالاتر، مبلغ بیشتری را دریافت کرده است. همچنین ممکن است که نسخه ی 64 گیگابایتی یکی از گزینه ها باشد و در حقیقت نسخه ی استاندارد دارای 32 گیگابایت حافظه ی داخلی باشد. در حال حاضر نمیتوان در هیچ مورد از مشخصات فنی با قاطعیت سخن گفت. صفحه نمایش QHD، 6 گیگابایت حافظه ی رم، دوربین 12 مگاپیکسلی مشابه گلکسی اس 7 و استاندارد ضد آب IP68 از دیگر مشخصات احتمالی گلکسی نوت 7 است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید