جزئیات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 95/ نتایج اولیه نیمه اول خردادماه اعلام می‌شود

0

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به جزئیات آزمون وروی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ از کاهش تعداد داوطلبان کنکور ارشد نسبت به آمار سال گذشته خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  گفت: در مرحله اول و دوم ثبت نام آزمون ارشد ناپیوسته 95 تعداد 761 هزار و 116 داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام کردند که این تعداد نسبت به سال قبل کاهش 6.38 درصدی داشته است.

 

وی افزود: از تعداد 761 هزار و 116 داوطلب تعداد 392 هزار و 481 نفر زن و 368 هزار و 635 نفر مرد هستند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه علاقمندان علاوه بر شرکت در رشته امتحانی اول می‌توانند در رشته امتحانی دوم هم شرکت کنند، تصریح کرد: تعداد داوطلبان زن علاقمند به شرکت در کد رشته دوم 32 هزار و 675 نفر و تعداد داوطلبان مرد شرکت کننده در این مرحله 35 هزار و 828 نفر است. 

توکلی بیان داشت: با توجه به اینکه هر آزمون به صورت جداگانه برگزار می‌شود، برای داوطلبانی که علاقمند به شرکت در کد رشته امتحانی اول و دوم هستند 2 کارت جداگانه صادر می‌شود، همچنین طبق آخرین آمار تعداد داوطلبان کد رشته امتحانی مرحله اول 761 هزار نفر و کد رشته دوم 68 هزار و 503 نفر است . 

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: کارت شرکت در آزمون ارشد ناپیوسته 95 از تاریخ 13 اردیبهشت الی 15 اردیبهشت بر روی پایگاه سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان با مراجعه به این سامانه می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند. 

توکلی بیان داشت: بر اساس برنامه زمان بندی، آزمون ارشد ناپیوسته 95 و همچنین بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی در صبح و بعد از ظهر پنج‌شنبه 16 اردیبهشت و جمعه 17 اردیبهشت در 66 استان و 148 حوزه امتحانی برگزار می‌شود و نتایج اولیه نیز به صورت کارنامه تنظیم شده و در نیمه دوم خرداد بر روی پایگاه سازمان سنجش قرار می‌گیرد. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید