جزئیات بیشتر از برگ برنده ال جی؛ آیا Magic Slot می تواند یک انقلاب باشد؟

0

جزئیات بیشتر از برگ برنده ال جی؛ آیا Magic Slot می تواند یک انقلاب باشد؟

در روزهای گذشته و با انتشار اطلاعات بیشتر درباره G5، یکی از ویژگی های جدید و البته ناشناخته ای که درباره این گوشی گزارش شده بود موردی به نام Magic Slot بود. با توجه به اسم Magic Slot از همان ابتدا گمانه زنی هایی درباره نحوه کاربرد این ویژگی شنیده میشد که اکثر آنها نیز پیرامون قابلیت اضافه شدن قطعات جانبی به گوشی بودند. همچنین روز گذشته تصویری منتشر شد که نشان دهنده یک افزونه نصب شده بر روی دستگاه G5 بود و به نظر می رسید با یک باتری پک روبرو هستیم که از طریق Magic Slot به گوشی متصل شده است. اما حالا با مشخص شدن جزئیات بیشتری از این افزونه به نظر می رسد ال جی برگ برنده بزرگی را برای سال 2016 در دست دارد که باعث می شود این سوال را مطرح کنیم: آیا Magic Slot می تواند انقلابی در تلفن های هوشمند ایجاد کند؟

اجازه بدهید ابتدا کمی به جزئیاتی که VentureBeat درباره این ویژگی جدید به دست آورده است صحبت کنیم. ظاهرا مجموعه ماژول ها و تجهیزات جانبی سازگار با G5 در بسته ای به نام “ G5 و دوستان ” به نمایش در خواهند آمد و این قطعات توسط برنامه ای به نام LG Friends Manager از داخل گوشی کنترل خواهد شد. آن طور که از خبرها بر می آید ال جی برای MWC 2016 قصد دارد از دو افزونه مرتبط با Magic Slot رونمایی کند. ماژول اول یک چیپ صوتی دیجیتال یا DAC است که به منظور بهبود کیفیت صدای خروجی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و توسط Bang & Olufson تولید شده که LG Hi-Fi Plus نام دارد و ماژول دوم نیز همان تصویری است که روز گذشته منتشر شد؛ یعنی یک گریپ عکاسی با نام LG Cam Plus که در کنار همراه داشتن کلیدهای اختصاصی برای تصویربرداری مانند زوم، تنظیم ISO و البته یک کلید شاتر، خودش یک باتری پک هم محسوب می شود و ظرفیت باتری را در هنگام اتصال و برای عکس برداری حرفه ای تر به میزان 1100 میلی آمپر ساعت افزایش خواهد داد. مضاف براینکه در چنین حالتی بدنه دستگاه شباهت بیشتری به دوربین های عکسای پیدا می کند و کاربران حرفه ای تر می توانند تصاویر بهتری با G5 ثبت کنند.

در هفته های گذشته نیز اخباری درباره محصول مرتبط با واقعیت مجازی ال جی با نام LG 360 CAM منتشر شده بود که گفته می شود یک دوربین کروی شکل برای گرفتن تصاویر و ویدئوهای 360 درجه در حالت 16 مگاپیکسل و وضوح QHD است و محتوای گرفته شده توسط LG 360 VR یا همان اولین سربند پوشیدنی ال جی قابل نمایش خواهد بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده این دستگاه دارای سنسورهای 9 محوره و یک لنز 83 درجه بوده و بسیار سبک تر از تجهیزات مشابه سایر کمپانی ها مانند Vive، Gear VR و Oculus Rift است.

با در نظر گرفتن همه این موارد می توان گفت ال جی با حداکثر قدرت برای سال 2016 آماده شده است. قرار دادن چنین امکاناتی در کنار قیمت رقابتی (که ظاهرا مشخص شده G5 ارزان تر از Galaxy S7 و S7 Edge خواهد بود) می توانند پرچم دار بعدی ال جی را به یک محصول بی نظیر و جذاب تبدیل کنند. البته در صورتی که ال جی بتواند با استفاده از کمپین های تبلیغاتی و سرمایه گذاری گسترده روی این بخش توجهات بیشتری را به سمت دستگاه خود جلب کند. با این حال می توان از همین حالا تمایل بیشتر کاربران به G5 و دلسردی آنها از خانواده S7 سامسونگ را به دلیل طراحی مشابه مشاهده کرد. نظر شما درباره رقابت پرچم داران در سال 2016 چیست؟

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید