جزئیات سفر فرهنگیان به خارج از کشور

0

امکان سفرهای خارج از کشور برای فرهنگیان به شرکت‌های وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان فراهم می‌شود.

سید مرتضی امامی عضو صندوق ذخیره فرهنگیان و مسئول برگزاری سفرهای خارج از کشور برای فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص جزئیات سفر و افراد تحت پوشش این طرح گفت: بیشترین سفرهای خارجی که برای فرهنگیان در نظر گرفته شده بحث سفر به کربلای معلی و نجف است که برای تسهیل این امر و امکان دسترسی تمامی فرهنگیان 60 درصد هزینه‌ سفر به صورت وام پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه شرایط اخذ وام برای سفر همانند ضوابط بانک‌ها است اظهار کرد: صندوق ذخیره در این طرح به عنوان واسطه‌ای عمل می‌کند تا فرایند اخذ وام برای فرهنگیان تسهیل شود چرا که برای اخذ وام بایستی فرایند‌های زمان‌بری طی شود و صندوق ذخیره این فاصله زمانی را کوتاه می‌کنند.

امامی با اشاره به اینکه کیفیت امکانات سفر در شرایطی مناسبی قرار دارد گفت: علاوه بر کربلا و نجف سفر به سایر کشورها نظیر چین، روسیه، کره امکان‌پذیر است اما نرخ تسهیلات برای چنین سفرهایی بستگی به زمان و تعداد متقاضیان دارد.

وی با اشاره به اینکه چنانچه پرداخت به موقع اقساط وام سفر انجام نشود کسر از حقوق به همراه دارد عنوان کرد: بر اساس شرایط تعیین شده اقساط باید بین 5 الی 10 قسط بازپرداخت شود.

امامی عنوان کرد: این شرایط برای معلمان شاغل و بازنشسته امکان‌پذیر است و می‌توانند از خانواده درجه یک خود نیز در سفر به همراه داشته باشند.

وی بیان کرد: این طرح قریب به دو ماه است که برگزار شده اما به دلیل آنکه پس از ایام ماه رمضان هستیم استقبال از سفرها بیشتر می‌شود.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید