جزئیات پذیرش دکتری پژوهش محور دانشگاه علامه مشخص شد

0

معاون پ‍ژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دوره های پژوهش محور در صورت اجرای درست علاوه بر درآمدزایی می تواند مشکلات دستگاه های اجرایی را رفع کند.

شجاع احمدوند معاون پ‍ژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  در خصوص پذیرش دکتری پ‍ژوهشی محور این دانشگاه گفت: دکتری پژوهش محور از سال 90 وارد ادبیات دانشگاهی شده است اما دانشگاه علامه طباطبایی تاکید روی دوره های پژوهش محور دارد چون برای نظام آموزشی بسیارمناسب است.

وی افزود: در صورت اجرا درست این دوره ها علاوه بر درآمد زایی،می تواند مشکلات اجرایی کشور را هم رفع کند. این در حالی است که در گذشته برای  جذب دانشجو نظم و مکانیزم های کنترلی وجود نداشت و حتی افراد انتخابی به عنوان راهنما و مشاور با رشته فرد مرتبط نبود. 

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی بیان کرد:  در قانون پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور که توسط وزارت علوم تصویب شده است استاد باید دارای طرح پژوهشی باشد تا بتواند دانشجو جذب کند، این قانون برای حوزه های فنی و مهندسی قابل اجرا است اما در رشته های علوم انسانی بی معنا و نیازمند مطالعات بیشتر است.

شجاع وند درباره تغییر شرایط  دکتری پژوهش محور اظهار داشت: باید شرایطی ایجاد کنیم تا از طریق دستگاه های اجرایی که متقاضی دوره های دکتری پژوهش محور هستند و از طریق سنجش های علمی زیر نظر سازمان سنجش دانشجو پذیرش کنیم و بعد از آن دانشجویان را در پروژه های پژوهشی وارد کنیم. 

وی یادآور شد: کیفیت دوره های پژوهش محور به تدریج در حال افزایش است و با افزایش نظم با سایر دوره ها تفاوتی ندارد.به علاوه دانشجویان پژوهش محور فقط 6 واحد درس می خوانند در نتیجه  تمرکزشان بر روی پژوهش است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید