جزایر ناز قشم

0

گیگر:

جزایر ناز

جزایر ناز در ۲۲ کیلومتری شهر قشم واقع شده اند که شامل ۲ جزیره بوده و در سواحل شرقى قشم‌ قرار گرفته اند. مردم محلی به این ۲ جزیره، دو کرده می گویند. وسعت جزایر ناز تقریباً سه‌ هکتار است. این جزایر فاقد ساحل شنى هستند. ساحل آنها کاملاً با دیواره‌هاى صخره‌اى که ارتفاع آنها پنج تا ده متر می شود، احاطه شده است. سطح این جزایر کاملاً مسطح و صاف است.با توجه به دیواره های صخره ای بلند و به دلیل نداشتن ساحل شنی، در هنگام جزر آب، که آب دریا کاملاً عقب می نشیند، با ایجاد باریکه ای از خشکی به ساحل قشم متصل می شوند.
هرچند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت، مسافران و گردشگران تور قشم با ورود به جزایر ناز می توانند از بلندی های آنجا، تنگه هرمز، جزیره لارک و دیگر زیبایی های پهنه آبی خلیج فارس را تماشا کنند.
در دو جزیره ناز کسی سکونت ندارد و فقط ماهیگیران محلی چند سایبان و مكان استراحت از چوب و پلاستیك به صورت موقت ساخته اند. رو به روی جزایر ناز در قشم، ساحل شنی قرار دارد كه مكان مناسبی برای تغذیه پرندگان دریایی و ماهیگیران بومی است. در سراسر فصول سال بازدیدكنندگان و گردشگران بسیاری بویژه در هنگام غروب آفتاب از این محل بازدید می كنند.
این منطقه جزو مناطق مورد علاقه گردشگران تور قشم محسوب می شود. تنها محلی می باشد که با پای پیاده و یا با خودروی شخصی می توان تا فاصله یک کیلومتری داخل آبهای نیلگون خلیج فارس را پیمود و از این شرایط ویژه به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری قشم، بهره و لذت کافی برد.
jazayere-naz-2.jpg
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید
تور قشم

تصاویر پیوست شده

  • jazayere-naz-2.jpg
    (۲۶٫۳ کیلو بایت)

جزایر ناز قشم

نوشته جزایر ناز قشم اولین بار در های برگ | مجله اینترنتی برتر پدیدار شد.

لینک مطلب

پاسخ دهید