جزييات سرانه دانش آموزان اتباع/برگزاری تعاملات فرهنگی با دانش آموزان اتباع برای مديران

0

معاون مراكز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش از سرانه هزينه هر دانش آموز اتباع و برگزاری دوره های تعاملات فرهنگی با دانش آموزان اتباع برای مديران خبر داد.

شاهين نوش آبادي معاون مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص سرانه هزينه هر دانش آموز اتباع خارجی اظهار داشت: برای هر دانش آموز در طول يك سال تحصيلی در مدارس دولتی به طور ميانگين دو ميليون تومان هزينه می‌شود كه با وجود ٤٠٠ هزار دانش آموز پناهنده بیش از 750 ميليارد تومان به عنوان هزينه سالانه تحصيلی صرف مي شود.

معاون مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش بيان كرد: تا سال تحصيلی گذشته فقط پرداخت 0.1 هزينه آموزشی معادل ٢٠٠ هزار تومان  بر عهده اتباع بود ولي از سال تحصيلي آينده دانش آموزان اتباع نيز بايد مانند ساير دانش آموزان ايراني هزينه تحصيلي و آموزشي مصوب انجمن اوليا و مربيان را پرداخت كنند.

نوش آبادي اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش از دو سال پيش تا كنون دوره های آموزشی ضمن خدمت تحت عنوان “تعاملات فرهنگی با دانش آموزان اتباع خارجی” را برای آن دسته از مدیران مدارس دولتی که دانش آموز اتباع خارجی دارند در استان ها برگزار می کند چرا كه لازم است مديران نيز نحوه تعامل با دانش آموزان اتباع را بدانند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید