جشنواره رویان برنامه ای معتبر در عرصه جهانی

0

هفدهمین جشنواره بین المللی رویان با حضور محققان ایرانی و خارجی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ حمید گورابی رییس پژوهشگاه رویان در هفدهمین جشنواره بین المللی رویان و چهارمین جایزه کاظمی پرایز که در سالن همایش های بین المللی رازی برگزار می شود، اظهار کرد :اکنون که هفدهمین جشنواره رویان را برگزار می کنیم، پژوهشگاه در حرکت علمی خود مستحکم تر و جشنواره در نزد جوامع علمی مقبول تر شده است. 

رییس پژوهشگاه رویان گفت: از بین 175طرح ارسال شده از 36 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره، تمام طرح ها حائز شرایط اولیه برای شرکت در مراحل بعدی تشخیص داده شدند که در این میان 98 طرح در زمینه های سلول های بنیادی و طب ترمیمی و 77 طرح در زمینه پزشکی تولیدمثل بوده است. 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از طرح های دریافتی بین زمینه های گوناگون علمی مشترک بوده،  بیان کرد : داوری طرح ها در دو مرحله انجام شد که در مرحله نخست طرح ها فارغ از هرگونه وابستگی به شخص بررسی کننده و براساس معیارهای از پیش تعیین شده، رتبه بندی شدند. 

گورابی افزود : در مرحله دوم طرح ها مورد بررسی و امتیاز دهی داوران ایرانی و بین المللی قرار گرفتند که در نهایت نتایج ارزیابی ها در گروه های علمی تخصصی به دقت بازبینی و برای تصمیم نهایی به شورای علمی پژوهشگاه گزارش شدند. 

وی انتخاب منصفانه برندگان در تمام دوره های جشنواره را از عوامل موثر در اقبال سالیانه محققان شرکت کننده در رقابت دانست و بیان کرد : برندگان امسال جشنواره در بخش بین الملل شامل یک برنده در هر یک از زمینه های ژنتیک تولیدمثل، جنین شناسی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی و طب ترمیمی هستند. 

رییس پژوهشگاه رویان اظهار کرد : سه برنده در سطح ملی با زمینه های کاری زنتیک تولیدمثل، جنین شناسی و سلول های بنیادی نیز انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه 209 داور ملی و بین المللی داوری های طرح های امسال را بر عهده داشتند، تصریح کرد : در جشنواره امسال، چهارمین دوره جایزه دکتر کاظمی را برای زنده نگهداشتن تلاش های این دانشمند داریم.

در ادامه برنامه جایزه کاظمی پرایز به پروفسورهانس کلورس  اهدا شد و از برگزیدگان هفدهمین  جشنواره رویان تقدیر به عمل آمد. 

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید