جشنواره فیلم مدافعان حرم شروع خوبی برای پرداختن به موضوع دفاع از حرم است

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم، مجتبی راعی فیلمساز باسابقه کشورمان با ارزیابی عملکرد و کارکرد جشنواره های موضوعی گفت: به نظرم جشنواره های موضوعی همچون جشنواره فیلم مدافعان حرم مزایای زیادی دارند. از این نظر که این جشنواره ها امکان پرداختن به موضوعات و محورهای مشخصی را در محیط های مستقل و فضایی بهتر فراهم می کنند. حال آن که ممکن است این فضا برای پرداخت موضوعی به یک بخش در جشنواره های بزرگتری همچون جشنواره فیلم فجر امکان پذیر نباشد.

جشنواره فیلم مدافعان حرم شروع خوبی برای پرداختن به موضوع دفاع از حرم است


وی با اشاره به یک ضرورت در برگزاری جشنواره های موضوعی افزود: با این حال لازم است تا تدابیری اندیشیده شود که موضوع جشنواره در مقطع برگزاری آن و قبل و بعد از آن برجسته شود و مورد توجه مردم قرار بگیرد.

این کارگردان همچنین ادامه داد: لازم است تا به فیلمسازان و شرکت کنندگان در جشنواره های موضوعی مثل جشنواره فیلم مدافعان حرم پیوسته یادآوری شود که جشنواره تنها گامی برای شروع و درست از همین دوره به بعد است که باید طرح های زیادی از دل جشنواره به سینما راه یابد. در واقع این جشنواره شروع خوبی است اما نقطه پایانی پرداختن به موضوع مهمی همچون دفاع از حرم و مقاومت نیست.

راعی با بیان این که جشنواره های موضوعی همچون جشنواره فیلم مدافعان حرم می تواند شروعی برای راهیابی سوژه های جدید به سینمای بین المللی باشد، توضیح داد: متاسفانه برخی از فیلمسازان کار خود را بعد از شرکت در یک جشنواره پایان یافته می دانند. در حالی که می توان از جشنواره ها به مثابه فضایی برای ورود به عرصه بین المللی و تولید اثر در مقیاس استانداردهای جهانی استفاده کرد.

وی با اشاره به راهکارهایی برای برگزاری بهتر جشنواره فیلم مدافعان حرم خاطرنشان کرد: لازم است تا اطلاع رسانی قوی و خوبی برای این جشنواره صورت بگیرد و این خبررسانی تنها به یک یا چند بخش خبری در رادیو و تلویزیون محدود نشود. چراکه تهییج کننده نیست و دغدغه عمومی ایجاد نمی کند. باید کاری کرد که موضوع مدافعان حرم به یک دغدغه برای هنرمندان تبدیل شود و مدیریتی جدی و هدفمند نیاز است تا این موضوع مهم در سینما جلوه بیشتری پیدا کند. همچنین تحقیق و پژوهش و داشتن اطلاعات کافی هم در این زمینه نقش مهمی دارد.

راعی در پایان پیشنهاد داد تا با اضافه شدن بخش طرح و فیلمنامه نویسی به جشنواره فیلم مدافعان حرم در دوره های آتی برگزاری آن گسترده وسیع تر از شرکت مردم در این جشنواره باشد.

جشنواره فیلم مدافعان حرم به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی 5 خرداد ماه سال جاری در دو بخش مستند و نماهنگ برگزار می‌شود. فیلمسازان تا 31 فروردین‌ماه فرصت دارند آثار خود را با مراجعه به سایتwww.modafeanfilmfest.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند./انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید