جشن آب در تایلند!

0

گیگر :

سونگکران (Songkran) جشن سال نوی تایلندی است که هر سال در ماه آوریل برگزار می‌شود. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نام‌گذاری آن حرکت خورشید در منطقه‌البروج است. همچنین همزمان با سال نو، جشن آب نیز برگزار می‌شود که در واقع شروع فصل باران بوده و به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آن‌ها شسته و دور می‌کند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار باارزش است. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند تا احترام خود را به بزرگ‌ترها با ریختن آب خوشبو بر روی دست‌های آن‌ها نشان دهند و در مقابل از دعای آن‌ها برای خوشبختی و سعادت برخوردار شوند. در بعدازظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می‌پاشند. معروف‌ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می‌شود که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای می‌روند.

در ادامه عکس‌هایی از جشن آب تایلند مشاهده خواهید کرد.

مردم در جشن سال نو تایلند به پسر موتورسیکلت‌سواری آب می‌پاشند. علی‌رغم این که امسال شدیدترین خشکسالی تایلند در ۲۰ سال اخیر محسوب می‌شود، دولت اعلام کرد که به هیچ وجه قصد محدود کردن جشن آب در این جشنواره ۳ روزه را ندارد. به جای محدود کردن جشن آب دولت تصمیم به اعمال تدابیر اخلاقی گرفته است.
زن و دختری سوار بر یک موتورسیکلت به پسری که در جشن سنتی سال نوی تایلندی بر روی آن‌ها آب می‌پاشد، عکس‌العمل نشان می‌دهند.
فروشندگان تایلندی در نزدیکی تفنگ‌های آب‌پاش منتظر مشتری ایستاده‌اند. در جشن امسال زنانی که پوستشان به دلیل لباس نازک و خیس زیاد دیده می‌شد یا رقص خیلی تحریک‌آمیزی در خیابان انجام می‌دادند، بازداشت می‌شدند.
زنی تایلندی در جشنواره آب سونگکران از پشت کامیون به مردم آب می‌پاشد.
یک فروشنده اسلحه آبی.

cover

پاسخ دهید