جلوگیری از بسته شدن مرورگر Firefox زمانی که آخرین زبانه مرورگر را می بندید

0

مقدمه:دوستان خوبم به طور پیش فرض زمانی که آخرین زبانه موجود در مرورگر Firefox را می بندید . مرورگر به طور کامل بسته می شود . اگر ترجیح می دهید که زمانی که آخرین زبانه موجود در مرورگر را می بندید همچنان مرورگر باز باشد می توانید با روشی ساده تنظیمات مربوط به آن را غیر فعال کنید .به جای بسته شدن تمامی مرورگر زمانی که آخرین زبانه آن را می بندید , غیر فعال کردن این تنظیم باعث می شود که آخرین زبانه به صورت یک زبانه جدید ( New Tab  ) مجدد باز شود . شاید شما نمی خواهید از مرورگر خارج شوید و در مدت زمان کوتاهی قصد استفاده مجدد از آن را دارید و یا این که میخواهید وب سایت های دیده شده در دوره آخر استفاده شده در مروگر را بارگذاری مجدد کنید ( لیستی از زبانه های بازدید شده در آخرین استفاده که بعد از بسته شدن مرورگر پاک می شوند .)

تنظیمی که ما قصد غیر فعال کردن آن را داریم در تنظیمات استاندارد Firefox وجود ندارند , نگران نباشید پیدا کردن و تغییر دادن این تنظیم بسیار راحت است . برای دسترسی به این تنظیم عبارت  about:config را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد نمایید و سپس کلید Enter را فشار دهید .

پیغامی مبتنی بر این که این کار امکان باطل کردن گارانتی را در پی دارد و فقط در صورتی این کار را ادامه دهید که مطمئن هستید چه کاری می خواهید انجام دهید مواجه خواهید شد . تا زمانی که طبق آموزش ارائه شده پیش بروید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد . پس برروی عبارت I’ll be careful, I promise کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید . انجام کارهایی غیر از این آموزش امکان آسیب رساندن به ویندوز را دارا می باشد پس طبق آموزش پیش بروید و از تغییرات دیگر در این قسمت خودداری نمایید .

سپس در کادر جستجو ( در تصویر پایین این کادر نشان داده شده است ) عبارت closeWindowWithLastTab را تایپ نمایید تا به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید . بعد از انجام این کار تنظیم browser.tabs.closeWindowWithLastTab باید به نمایش در بیاید . به طور پیش فرض این تنظیم به حالت true قرار دارد که باعث می شود بعد از بسته شدن آخرین زبانه کل مرورگر بسته شود .

برای غیر فعال کردن این تنظیم بر روی آن دو بار کلیک کنید . شما مشاهده خواهید کرد که Value  این تنظیم به false تغییر خواهد کرد و تمامی تنظیم به صورت برجسته (  bold  ) نشان داده می شود .

حال آخرین زبانه موجود در مرورگر خود را ببندید . برای این کار می توانید از علامت ضربدر که در سمت راست هر زبانه وجود دارد استفاده نمایید تا تمام زبانه های موجود بسته شود .

مرورگر Firefox
مرورگر Firefox

نتیجه گیری:کاربران گرامی به انتهای موضوع ترفندهای مرورگر Firefox رسیدیم.  با این کار مشاهده خواهید کرد مرورگر Firefox همچنان به صورت باز قرار دارد و آخرین زبانه به صورت یک زبانه جدید مجدد باز می شود . اگر نظر شما برگشت و می خواستید که با بستن آخرین زبانه تمامی مرورگر بسته شود . مجدد مراحل بالا را تکرا نمایید و مطمئن شوید مقدار تنظیم مورد نظر بر روی true قرار بگیرید . همراه باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید