جنگ روانی “بی‌ بی‌ سی فارسی” علیه “بمب‌افکن‌های کرملین”+ تصاویر

0

ادعای قابل تامل “بی بی سی فارسی”

یکی از شبکه‌هایی که داعیه بی‌طرفی دارد؛ اما از تروریست‌های تکفیری حمایت می‌کند؛ شبکه  “بی بی سی فارسی” وابسته به سلطنت انگلیس است.  “شبکه بی بی سی فارسی ” گزارش داد:  ده‌ها هزار نفر از مردم سوریه بر اثر بمبارانهای نیروی هوایی ارتش روسیه خانه و کاشانه خود را ترک کردند و به مرزهای ترکیه پناه برده‌اند.

جنگ روانی

این شبکه با اضافه کردن ادعای یکی از مقامات ارشد آمریکایی درباره استفاده نیروی هوایی ارتش فدراسیون روسیه از بمب‌های غیرهوشمند در بمباران مواضع مردم، ادامه داد: این بمبارانها در حقیقت مردم را به جای مسلحین هدف قرار می‌دهد.

جالب است که گزارشگران شبکه  “بی بی سی فارسی” هنوز نمی‌دانند که جنگنده‌های سوخو ارتش فدراسیون روسیه از بمب‌های هوشمند “سنگر شکن کاب 1500” استفاده می‌کنند و این ادعا بسیار قابل تامل است و بهتر است خبرنگاران شبکه مذکور قبل از پخش یک گزارش کمی درباره تسلیحات نیروی هوایی ارتش فدراسیون روسیه تحقیق کنند.

“مشخصات بمب سنگرشکن کاب KAB -1500”
 
خانواده ” بمب سنگرشکن KAB -1500 ”  از جمله بمب‌های هدایت شونده است که خصوصیاتی شبیه بمب‌های سنگر شکن ایالات متحده آمریکا (بمب کلاس “جی بی یو”)  دارد. این بمب‌ها توانمندی انهدام تاسیسات زیرزمینی و پناهگاه‌ها را تافاصله حداقل 20 متر از  سطح زمین را  دارند.

سایت دیگل (Deagel)  درباره  “بمب سنگرشکن KAB -1500 ”  نوشت: بمب های سنگر شکن “KAB-1500L “،” KAB-1500LG-FE  ” بمب‎‌هایی با وزن   1،500 کیلوگرم، هدایت شونده و  لیزری طراحی شده برای ضربه زدن به اهداف زمینی و ثابت است که این بمب‌ها توسط نسل‌های مختلف جنگنده‌های فدراسیون روسیه حمل و شلیک می‌شوند.

این سایت ادامه داد: ” بمب سنگرشکن KAB -1500 ”  در عملیات نظامی روسیه در  “چچن” با  موفقیت به کار گرفته  شدند؛ معمولا جنگنده‌های روسی “سوخو 24 ” و “سوخو 30 چند منظوره” و جنگنده کلاس “میگ” از این بمب می‌توانند استفاده کنند.

سایت دیگل (Deagel)  با اشاره به توانمندی وسیع ” بمب سنگرشکن KAB -1500 ” تاکید کرد:  از اهدافی که این سلاح می‌تواند در ماموریت‌های تهاجمی از آن استفاده و ضربات سنگین (به اهداف مورد نظر) وارد کند:  راه‌آهن و بزرگراه‌ها و  پل‌ها، تأسیسات نظامی و صنعتی، کشتی‌های حمل و نقل، انبارهای مهمات و پایانه‌ها است.

جنگ روانی

این سایت با اشاره به ویژگی‌های ” بمب سنگرشکن KAB -1500 ”  تصریح کرد: این بمب با طول بیش از 4 متر، قطر 59 صدم متر، طول بال‌های  بیش از 1 متر، با وزن کلی 3 هزار و 362 پوند و وزن سرجنگی 2 هزار و 579 پوند (هر پوند معادل 453 گرم ) ، و برد موثر  17 کیلومتر است.

سایت کا تی آر وی (KTRV) درباره ویژگی‌های این موشک نوشت : بمب های سنگر شکن خانواده “KAB” در کلاس‌های مختلف برای از بین بردن بزرگراه‌ها، پل‌های سنگین،  فرودگاه‌ها و پایانه‌های حمل و نقل و کشتی‌های جنگی به کار برده می‌شوند و قابلیت‌های خاصی دارند.

جنگ روانی

این سایت ادامه داد: کلاس‌های مختلف “بمب‌های سنگر شکن کلاس KAB” با سرجنگی‌های مختلف قابلیت ارزیابی و تعقیب هدف را دارند و با سازوکار “شلیک کن-فراموش کن (Fire and Forget) ” هدف را مورد اصابت قرار می‌دهند.  این بمب‌ها اهداف پوشش دار با دقت بالا را  مورد اصابت قرار می‌دهد.

جنگ روانی

جنگ روانی

“بمب سنگرشکن KAB -1500 ” با داشتن وزنی بیش از 3 هزار پوند و با سرجنگی شدید الانفجار توانایی بالایی در مورد اصابت قرار دادن اهداف پوشش دار (پست‌های فرماندهی، مراکز جنگال، کشتی‌های جنگی و …) و اهداف عمقی را دارد و  لذا می‌تواند در استان‌ها مختلف سوریه که تحت تسلط تروریست‌های تکفیری داعش است از جمله “دیرالزور”، “رقه” و “حما” و … ایفای نقش کند.

چرا شبکه “بی بی سی فارسی”  روسیه را مسئول می‌داند؟/کدام کشورها 600 میلیارد دلار به زیر ساخت های سوریه خسارت زدند؟

شبکه  “بی بی سی فارسی” سعی می‌کند که با ایجاد یک شانتاژ  “بمب افکن های کرملین”  را مسبب اتفاقات سوریه بداند و از کشورهای هم پیمان آمریکا و انگلیس همچون ترکیه، عربستان سعودی، امارات و بحرین حمایت کند و این در حالی است که مسبب ویرانی‌های تاسف‌بار سوریه برخی مقامات سعودی و ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

شبکه  “بی بی سی فارسی” هیچ گاه این نکته را مطرح نمی‌کند که همین کشورهای هم پیمان آمریکا بودند که با به راه انداختن یک “جنگ جهانی مینیاتوری” در سوریه 600 میلیارد دلار به زیرساخت‌های این کشور خسارت زدند و در پنج ماهه اخیر “مسکو”  سعی می‌کند تا با بمباران مواضع تروریست‌ها یک آرامش نسبی را در استان‌های سوریه به وجود آورد.

ارتش روسیه بمباران نقاط مختلفی از سوریه را که تروریست‌ها در آن حضور دارند همچون “حلب”، “حما”، “ادلب”، “لاذقیه”، “دیرالزور” و … را انجام داده  و این بمباران‌ها تاکنون تلفات سنگینی را بر تروریست‌ها وارد آورده است و این پروسه به گفته مقامات روسی حداقل 4 ماه ادامه خواهد داشت. حملات ارتش فدراسیون روسیه متمرکز بر “حلب”، “ادلب”، “دیرالزور”، “رقه”،  “ریف شمالی لاذقیه” و استان “درعا” در جنوب سوریه بوده که عمده هدف آن مقابله با تروریسم تکفیری داعش و جبهه النصره است.

“حمص” و “حماه” از جمله اهداف جنگنده های فدراسیون روسیه برای مقابله با تروریست های تکفیری بوده که این اتفاق در قالب اتاق عملیات مشترک با گرا دادن “دمشق” و بمباران “مسکو” انجام می‌شود.

برای مثال حمله هواپیماهای جنگی ارتش فدراسیون روسیه به نفتکش های داعش باعث شده تا این گروه تروریستی نیمی از درآمد خود را از دست بدهد و حمله به شمال “حلب” در این راستاست؛ زیرا تروریست ها از طریق ترکیه نفت خود را می‌فروشند. نفت داعش به ترکیه از طریق دو مسیر اصلی و فرعی صورت می گیرد و هر مسیر اصلی و فرعی شهرهای مختلفی را در عراق و سوریه در برمی گیرد؛ نکته ای که “بی بی سی فارسی” در گزارش هایش به صورت مستقیم به آن اشاره نکرده که ترکیه مشتری نفت داعش بوده و روس ها منابع این تروریست ها را به نصف تقلیل دادند.

در مجموع حملات نیروی هوایی ارتش فدراسیون روسیه ضربات جدی به تروریست های داعش و جبهه النصره وارد آورده و یک اختلال جدی در منابع مالی و تسلیحاتی آن ها ایجاد کرده و لذا توزیع حملات جنگنده های روسی نشان می‌دهد انهدام مواضع تسلیحاتی و مالی داعش و جبهه النصره از اهداف اصلی “کرملین” در سوریه است.

“پناه‌جویانی”  که امروز از مرز سوریه به ترکیه می‌روند بر اثر حمایت ترکیه و عربستان از تروریست های تکفیری به این وضعیت دچار شدند و بحران مذکور برای کشورهای هم پیمان ایالات متحده آمریکا جای سوال دارد.

شبکه  “بی بی سی فارسی” در حالی به بمباران‌های هدفمند و هوشمند “کرملین” انتقاد دارد که تاکنون هیچگاه به صورت گسترده از پایگاه نظامی مشکوک ایالات متحده آمریکا در استان “حسکه” به نام  “رمیلان” هیچ سخنی به میان نیاورده و بازهم این موضوع برای مخاطب ایجاد سوال می‌کند که اگر این شبکه سلطنتی انگلیس اظهار بی‌طرفی می‌کند؛ چرا هیچ گزارشی از پایگاه نظامی  “رمیلان”  ایالات متحده در سوریه منتشر نمی‌کند و تنها منتقد به بمباران های “کرملین” است.

شبکه “بی بی سی فارسی” به عنوان هوادار تروریست‌های داعش، جبهه النصره و ….  از بمباران مواضع آنها در استان  “حلب” و “درعا”  و همچنین از پیشروی ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه ناخشنود است و سعی می‌کند با پخش گزارش‌های قابل تامل، سیاست‌های نخست وزیر انگلیس و هم پیمانانش را دنبال کند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع:

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید