جهاد دانشگاهی، دانشگاه را جهادی کرده است

0

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: جهاد دانشگاهی دانشگاه را جهادی کرده و جهادگران آن باید دانش بنیان عمل کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران در مراسم سی و ششمین سالگرد تاسیس   جهاد دانشگاهی که عصر امروز در ساختمان دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد ضمن تبریک به اعضای جهاد دانشگاهی بیان کرد: ‌من از اولین جهادگران جهاد دانشگاهی بودم و فعالیت خود را با جهاد دانشگاهی واحد خراسان آغاز کردم حضور من در سی و ششمین سالگرد تاسیس  جهاد دانشگاهی که نهادی پرقدرت با محوریت علمی، تحقیقاتی، فناوری و تولیدی محسوب می‌شود؛ توفیقی است که حاصل شده و از طرفی دانشگاه علم و فرهنگ مصداق یک دانشگاه نسل سوم و کار آفرین است. 

وی ادامه داد: شرکت ‌های دانش بنیان که از دل این دانشگاه بیرون آمده محصولات و برنامه‌هایی دارد که استادان و دانشجویان آن در پی تحقق آنها هستند. جهاد دانشگاهی در حوزه‌های علوم سلولی و مولکولی، حقوق، ‌بهداشت، گردشگری در سطح بین الملل گام‌های موثری برداشته است. جهاد دانشگاهی دانشگاه را جهادی کرده است و این مسیر را دنبال می‌کنند. 

وزیر علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد:‌ به جهادگران توصیه میکنم که اکنون که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است تمام اهدافشان دانش بنیان و جهادی باشد. باید مدیریت کشور ، تولیدات و محصولات داخل درون‌زا و برون‌نگر باشد که جهادگران نیز در همین راستا حرکت می‌کنند. 

وی یادآور شد: جهاد دانشگاهی برنامه دارد از محصولات داخل و صادرات حمایت کند. 

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید