جهت‌گیری وزارت بهداشت منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

0

رییس سازمان غذا و دارو اقتصاد مقاومتی را اقتصادی درون زا و برون‌نگر خواند و گفت: امیدواریم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دولتمردان به دانشمندان اعتماد کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ رسول دیناروند رییس سازمان غذا و داور در مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان یدوفولیک امروز در پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به نوع برخورد دستگاه‌های نظارتی با تولیدات دانش بنیان در سال‌های گذشته گفت: در گذشته با تولیدات دانش بنیان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مخالفت می‌شد و این اقدام از سوی دستگاه‌های نظارتی تخلف نام داشت. تبدیل این وضعیت با وضعیت کنونی بسیار زمان برده است.

وی ادامه داد: این تغییر فرهنگ و گفتمان‌سازی جدید مدیون بنیانگذار، آن مقام معظم رهبری است. نهضت علم و فناوری و فراهم شد زیرساخت‌های قانونی و اقتصاد دانش بنیان با نگاه ایشان بنیانگذاری شد. اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن و بستن درهای کشور نیست بلکه اقتصادی درون‌زا و برون‌گر است و تفکری این اقتصاد اقتصاد دانش بنیان است.

دیناروند نشان تحقق این اقتصاد را در محققان دانست و گفت: هر کجا محققی وارد این عرصه شود ترجمه فرهنگ تولیدات دانش بنیان است و ما هر روز شاهد یک دستاورد هستیم.

دیناروند با بیان اینکه برخی به تولید مقاله بیش از حد ایراد می‌گیرند، بیان کرد: در حال حاضر پیشرفت کشور را مدیون تولیدکنندگان همان مقالات هستیم چرا که آنان مشکلات را درک و راه حل ارائه دادند. این نشان می‌دهد تاکنون مسیر درستی را طی کرده‌ایم.

رییس سازمان غذا و داور تصریح کرد: کاش همه دولتمردان به دانشمندان اعتماد کنند و حمایت موردنیاز را از طریق افزایش سهم تحقیقات در بودجه صورت دهند.

این خبر در حال تکمیل است.

لینک مطلب

پاسخ دهید