جولان پاییزی در پیست انحصاری: تاریخ انتشار بازی Gran Turismo Sport مشخص شد

0

جولان پاییزی در پیست انحصاری: تاریخ انتشار بازی Gran Turismo Sport مشخص شد

علاقه مندان به سری بازی های Gran Turismo در پاییز گذشته و در همایش هفته ی بازی های کامپیوتری پاریس شاهد معرفی رسمی نسخه ای جدید از این مجموعه با نام Gran Turismo Sport بودند. یکی از معدود نسخه های فرعی این بازی که قرار است در نسل هشتم بازی های کامپیوتری به حفظ آبروی مجموعه بازی های Gran Turismo بپردازد. البته از زمان پرداختن به این بازی جدید در همایش هفته ی بازی های کامپیوتری پاریس به بعد اگر چه هر از گاه اطلاعات جسته گریخته ای از این بازی به گوش می رسد اما شاید این اطلاعات از لحاظ کمیت و کیفیت به آن اندازه ای مهم نبوده اند که بتوانند موجبات رضایت کامل علاقه مندان و چشم انتظاران این بازی را فراهم آورند (موضوعی که احتمالاً در نمایشگاه E3 پیش رو جبران خواهد شد). با این حال در فاصله ی سپری شده از همایش هفته ی بازی های کامپیوتری پاریس تا کنون، چشم انتظاران بازی Gran Turismo Sport در قالب همایش دیگری (این بار یک همایش اختصاصی در شهر لندن) لا اقل از تاریخ رسمی انتشار این بازی با خبر شده اند.

 

 

بر اساس اعلام رسمی مدیر اصلی استودیو Polyphony Digital (سازندگان بازی Gran Turismo Sport) یعنی آقای کازونوری یامائوچی نسخه ی جدید از سری بازی های Gran Turismo در تاریخ پانزدهم نوامبر سال 2016 میلادی بر روی پلتفرم اصلی و انحصاری این اثر یعنی کنسول Play Station 4 منتشر خواهد شد. در این همایش همچنین به نکاتی در رابطه با نوع محتوا های انحصاری موجود در نسخه ی پیش فروش این بازی نیز اشاره شده است. به این ترتیب که پیش خرید کنندگان بازی Gran Turismo Sport این امکان را خواهند داشت تا از سه اتومبیل اضافه در گیم پلی این بازی بهره بگیرند. مدل هایی که عبارتند از Ford Mustang Group B Rally Car ، Toyota FT-1 Vision GT Group 3 و Peugeot 908 HDi FAP LMP1 که دسترسی ابتدایی به آن ها تنها در قالب پیش خرید کردن بازی Gran Turismo Sport امکان پذیر خواهد بود.

 gtsport1

البته برای آن دسته از خریداران بازی Gran Turismo Sport که قصد خریداری این بازی از فروشگاه های آنلاین مختلف و شناخته شده را دارند امکانات و قابلیت های اضافه و متفاوت دیگری هم در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال آن دسته از علاقه مندان به بازی Gran Turismo Sport که از طریق فروشگاه شناخته شده ی گیم استاپ قصد خریداری این بازی را دارند قادر به در اختیار داشتن امکان استفاده از دو اتومبیل Chevrolet Corvette Group 3 و Nissan NISMO GT-R GT3 N24 در این بازی خواهند بود و این محتوای اضافه برای خریداران بازی Gran Turismo Sport از طریق فروشگاه آنلاین پلی استیشن مورد متفاوتی را در بر خواهد گرفت و به بهره مندی از امکاناتی نظیر یک آواتار از این بازی ، یک تم پویا و همچنین استفاده از 500 هزار دلار اعتبار مالی درون این بازی محدود می شود. البته مورد آخر ذکر شده یعنی بهره مندی تجربه کنندگان بازی Gran Turismo Sport از 500 هزار دلار پول درون این بازی به خریدارن این اثر از وب سایت آمازون هم تعلق خواهد گرفت. در عین حال در کنار نسخه های عادی از بازی Gran Turismo Sport یک نسخه ی Limited Edition از این بازی نیز در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد که از محتوا های اضافه ای نسبت به موارد یاد شده در این متن بهره خواهد برد.        

 gtsport2

علاوه بر نکات یاد شده در سطور فوق آقای یامائوچی به تصریح این نکته پرداخته است که بازی Gran Turismo Sport در همان ابتدای انتشار خود به بازار از هدست واقعیت مجازی شرکت سونی یعنی ابزار Play Station VR پشتیبانی خواهد کرد و به این ترتیب این نسخه ی فرعی از سری بازی های Gran Turismo را می توان نخستین نسخه ای از این مجموعه بر شمرد که علاقه مندان به عناوین اتومبیل رانی را به ملاقات با دنیای واقعیت مجازی خواهد برد. در واقع پشتیبانی این بازی بزرگ و پر مخاطب از تکنولوژی واقعیت مجازی شاید بتواند به اهرمی برای ترغیب بازیبازان حرفه ای به سمت خرید هدست واقعیت مجازی Play Station VR تبدیل شود و میزان فروش این ابزار جدید را در همان ابتدای ورود به بازار با رونق مناسبی در میان مخاطبان جدی تر دنیای بازی های کامپیوتری همراه سازد.

   gtsport3

علاوه بر امکان پشتیبانی از تکنولوژی واقعیت مجازی توسط بازی Gran Turismo Sport ، بخش آنلاین این بازی هم این قابلیت را خواهد داشت تا به یکی از برگ های برنده ی این بازی در زمینه ی جلب نظر مخاطبان تبدیل شود. در واقع علاقه مندان به بازی Gran Turismo Sport در بخش آنلاین این اثر شاهد برگزاری یک رقابت جهانی خواهند بود که با شرکت بازیبازان مختلف از اقصی نقاط جهان برگزار می گردد و همانند مسابقات اتومبیل رانی واقعی در پایان فصل مسابقات برنده ای را به جهانیان معرفی خواهد کرد که از این برنده کم و بیش به همان سبک و سیاق برندگان مسابقات سالانه ی اتومبیل رانی در دنیای واقعی تقدیر به عمل خواهد آمد. فرآیندی که قرار است در هماهنگی کامل با فدراسیون جهانی اتومبیل رانی برگزار گردد و در واقع این فدراسیون همکاری های فراوان و تنگاتنگی را در امر تولید بازی Gran Turismo Sport با سازندگان این اثر بر قرار ساخته است.

 gtsport4

البته علاوه بر بخش ویژه ی مذکور، بازی Gran Turismo Sport از بخش های متفاوت دیگری هم در ساختار گیم پلی خود بهره خواهد برد که تمامی آن ها هم به صورت آفلاین و هم به شکل آنلاین توسط بازیبازان علاقه مند به سبک اتومبیل رانی قابل تجربه خواهند بود. این سه بخش عبارتند از کمپین اصلی این بازی ، بخش اسپورت و بخش آرکید که هر کدام از آن ها برای جلب نظر بخش خاصی از مخابان بازی Gran Turismo Sport طراحی شده اند و به احتمال فراوان در نمایشگاه E3 سال جاری توضیحات تکمیلی مهمی را در رابطه با هر کدام از آن ها شاهد خواهیم بود. به هر حال بازی Gran Turismo Sport به عنوان یکی از معدود عناوین غیر شماره دار حاضر در سری نسبتاً پر پیشینه ی Gran Turismo ، قصد پیمودن راهی نسبتاً متفاوت را با اسلاف خود در بخش گیم پلی دارد و باید دید که آیا این راه با موفقیت کامل طی خواهد شد یا این که بازیبازان علاقه مند به عناوین اتومبیل رانی باید دل خود را در انتهای سال جاری میلادی به سایر مجموعه های مشابه و هم سبک خوش گردانند.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید