حالت ذخیره ی باطری نوت 7، رزولوشن نمایشگر و عملکرد دستگاه را محدود میسازد

0

حالت ذخیره ی باطری نوت 7، رزولوشن نمایشگر و عملکرد دستگاه را محدود میسازد

یکی از مشکلات آزار دهنده ی گوشی های هوشمند امروزی عمر بسیار محدود باطری آنهاست که برخی مواقع لذت استفاده ی بدون دغدغه از این دستگاه ها را خدشه دار میکند. به خصوص در گوشی های رده بالا و پرچمدار به دلیل استفاده از سخت افزار های قدرتمند تر و البته صفحه نمایش هایی با رزولوشن بسیار بالا این مسئله حاد تر میشود. با توجه به اینکه فناوری باطری این دستگاه ها نسبت به دیگر بخش ها پیشرفت ناچیزی داشته اند، سازندگان از راه های دیگری برای بهبود این مسئله اقدام کرده اند که یکی از این اقدامات در نظر گرفتن ویژگی Power Saving Mode است. حال سامسونگ در نوت 7، جدیدترین پرچمدار خود این ویژگی را کمی ارتقا داده است و شخصی سازی بیشتری در این مورد نیز برای بهبود عمر باطری میتوان انجام داد. در ادامه همراه ما باشید تا با این ویژگی به صورت دقیق تری آشنا شویم.

 پیش از معرفی گلکسی نوت 7 سامسونگ، خبر هایی در مورد امکان کاهش رزولوشن صفحه نمایش در این فبلت را شنیده بودیم که این ویژگی در نهایت به گلکسی نوت 7 اضافه شده است. در واقع پیکسل های اضافه نه تنها به خودی خود انرژی بیشتری را میطلبند، بلکه در قسمت پردازش گرافیکی و رندر های مورد نیاز باعث افزایش مصرف باطری به شکل چشمگیری میشوند. حال مهندسین سامسونگ اقدامی هوشمندانه در این مورد انجام داده اند که با ویژگی جدید Power Saving Mode یا همان حالت ذخیره ی باطری اکنون میتوان انرژی بیشتری از باطری را ذخیره کرد.

حالت ذخیره ی باطری گلکسی نوت 7 قادر است تا 35 ساعت به عمر باطری شما اضافه کند. برای توضیح این ویژگی باید این طور گفت که سه گزینه ی اصلی Off، Mid و Max برای انجام این کار وجود دارد که با انتخاب گزینه ی Mid روزولوشن صفحه نمایش دستگاه را از QHD به Full HD کاهش میدهد و در عین حال عملکرد پردازنده را نیز محدود میکند و روشنایی صفحه نمایش را نیز تا 90 در کاهش میدهد. با انتخاب حالت Max یک قدم فراتر از حالت Mid برمیدارید به طوری که رزولوشن صفحه نمایش در این حالت به HD محدود میشود و قدرت پردازنده نیز به حداقل ممکن میرسد. انیمیشن ها در این حالت به کلی غیر فعال خواهند شد و تمام کاربرد های شبکه ای نیز قطع خواهند شد.

گزینه ی دوم یعنی حالت Max ممکن است برای برخی از کاربران نوعی زیاده روی محسوب شود به همین دلیل سامسونگ گزینه ی شخصی سازی این حالت را در نظر گرفته است تا کاربران به میل خود این حالت را پیکر بندی کنند. بدین ترتیب اگر شما نمیخواهید در حالت Max کاربرد های شبکه ای شما تماما قطع شود یا میخواهیم در حالت Max از رزولوشن فول اچ دی استفاده کنید، میتوانید در قسمت شخصی سازی تنظیمات خود را اعمال کنید. هر چند لازم به ذکر است با غیر فعال سازی هر کدام از گزینه های پیشفرض حالت Max، عمر باطری نیز طبیعتا کمتر خواهد شد.

مطمئا برای بسیاری از کاربران، این ویژگی ها و محدود کردن قابلیت های نوت 7 به خاطر کمی عمر باطری بیشتر چندان معنا و مفهوم ندارد و معتقدند که باید از حداکثر توانایی یک دستگاه استفاده کرد و لذت برد اما قطعا کاربرانی هستند که برای چندین ساعت عمر باطری بیشتر از حالت Power Saving Mode استفاده خواهند کرد. در هر صورت با توجه به افزایش ظرفیت باطری نوت 7 نسبت به نوت 5 و در نظر گرفتن ویژگی های خاص برای ذخیره ی انرژی باطری، به احتمال فراوان عمر باطری در این دستگاه نسبت به نسل قبل پیشرفت چشمگیری خواهد داشت. برای مطمئن شدن در این مورد باید در انتظار بررسی های بیشتری از این دستگاه باشیم. نظر شما در مورد ویژگی های در نظر گرفته شده در گلکسی نوت 7 برای بهبود عمر باطری چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید