حداد این روزها چه در سر می پروراند؟ / امیر محبیان: حداد از الان خود را در قامت رئیس مجلس می بنیند / نزدیکان لاریجانی می گویند لیست فعلی اصولگرایان رای پایینی دارد

0

گیگر :

حداد عادل از الان فکر می کند که در آینده مجلس وضعیت خیلی خوبی خواهد داشت و از الان حداد خودش را در قامت رئییس مجلس آینده می بیند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حداد این روزها چه در سر می پروراند؟ / امیر محبیان: حداد از الان خود را در قامت رئیس مجلس می بنیند / نزدیکان لاریجانی می گویند لیست فعلی اصولگرایان رای پایینی دارد

«نحوه تنظیم فهرست اصولگرایان به نوعی پیام آشکار یا پنهان به لاریجانی است. از طرف دیگر حداد عادل اکنون وضعیت خودش را در میان اصولگرایان خوب ارزیابی می کند.»

امیر محبیان، تحلیلگر اصولگرا با بیان این مطلب به «انتخاب» در مورد فهرست اصولگرایان نیز افزود: نحوه تنظیم این لیست اصولگرایان  به طور واضح نادیده گرفتن علی لاریجانی خصوصا در شهر تهران است. اما همین حذف نزدیکان لاریجانی از این فهرست اصولگرایان یکی از دلایل رای پایین اصولگرایان در مجلس آینده  خواهد بود.

محبیان در مورد واکنش لاریجانی و اصولگرایان میانه رو نیز گفت: به نظر من لاریجانی اصلا نمی خواهد با  شورای ائتلاف وارد جدل شود و احتمالا واکنش علنی خاصی انجام نمی دهد.

وی در ادامه در مورد نقش  حداد عادل در ائتلاف اصولگرایی و نقش آفرینی پررنگ تر وی در آینده مجلس پیش رو گفت:حداد عادل از الان فکر می کند که در آینده مجلس  وضعیت خیلی  خوبی خواهد داشت و  از الان حداد خودش را در قامت رئییس مجلس آینده می بیند.

این تحلیلگر اضافه کرد: او فکر می کند چون توانسته لیست ائتلاف اصولگرایان را به میل خودش تنظیم کند از الان رئیس مجلس است. اما  باید گفت در کار سیاسی و کار دنیا هزار چرخ وجود دارد. ایشان چون توانسته است تاکنون همراهی موتلفه و برخی جریانات سنتی و قدیمی اصولگرا را تا حدی جذب کند فکر می کند وضعیت خوبی دارد. اما باید منتظر ماند و ترکیب نهایی مجلس را دید

محبیان در مورد نحوه حضور دیگر اصولگرایان که در لیست ائتلاف نیستند بر این نظر است که کسی در میان اصولگرایان نمی خواهد معروف به وحدت شکن شود،وی در این باره توضیح داد: به نظر من تا این جا که همین یک فهرست  مطرح است.  در میان اصولگرایان هیچ کس با آن که  انتقادات جدی هم  فهرست دارد، نمی خواهد به عنوان یک فرد وحدت شکن معروف شود.

وی در انتها افزود: برخی  از تحلیل گران هم از نزدیکان آقای لاریجانی هم حتی از نزدیکان احمدی نژاد بر این نظر هستند که ظرفیت رای آوری این لیست اصولگرایان چندان بالا نخواهد بود.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید