حداکثر سرانه تحصیل در مدارس شاهد؛ 780 هزار تومان/ ظرفیت مدارس شاهد افزایش می یابد

0

مدير كل امور شاهد و ايثارگران گفت: حداقل و حداکثر هزینه‌ برای تحصیل دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم 480 و 780 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه امسال دوره متوسطه دوم با هزار و 384 ظرفیت به مدارس شاهد اضافه می‌شود، افزود: از هزار و 347 مدرسه شاهد 556 مورد در مقطع ابتدایی، 392 مورد در مقطع متوسطه اول و 399 مورد در مقطع متوسطه دوم داریم.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران تصریح کرد: تقریبا دو هزار و 130 کلاس برای مقطع متوسطه اول و ابتدایی پیش‌بینی کرده‌ایم که امسال هم به میزان 59 هزار و 138 نفر پذیرش همانند سال‌های  گذشته داریم.

کفراشی اظهار داشت: در متوسطه دوم هزار و 384 ظرفیت با 45 هزار و 236 دانش‌آموز داریم که مجموع سه مقطع 97 هزار و 661 ظرفیت خالی با 3 هزار و 514 کلاس است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران در خصوص طرح پراکنده شاهد گفت: آموزش و پرورش موظف است به ازای هر دانش‌آموز 2 ساعت دبیر را جهت پیگیری فعالیت‌های دانش‌آموزان در نظر بگیرد.

وی در خصوص زمان ثبت نام دانش‌آموزان اظهار داشت: در تاریخ 25 اردیبهشت 95 دستورالعملی به استان‌ها ابلاغ شد که بنابر این دستورالعمل زمان ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد تا 15 خرداد ماه است.

وی در ادامه گفت: زمان ثبت‌نام متوسطه اول و دوم از اول تیر تا 16 تیر ماه است که پس از تطبیق مدارک، ثبت‌نام قطعی می‌شود.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران بیان کرد: مدارس شاهد حداقل و حداکثر هزینه‌هایی را برای تحصیل دانش‌آموزان در نظر دارند که حداقل هزینه برای مقطع ابتدایی 350 هزار تومان و حداکثر آن 530 هزار تومان اعلام شده است و در متوسطه اول حداقل هزینه 400 هزار تومان و حداکثر آن 600 هزار تومان و دوره متوسطه دوم با حداقل هزینه 480 هزار تومان و حداکثر 780 هزار تومان ثبت‌‌نام می‌شود.

کفراشی در خصوص تغییر امتیازات ایثارگران گفت: اولویت ثبت‌نام با فرزندان شهدا و جانبازان است که در صورت وجود ظرفیت خالی می‌توان از افرادی که در مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری فعالیت داشتند پذیرش داشت که در مورد ایثارگران شرط معدل وجود ندارد و هدف تأمین ارتقا سطح علمی است.

وی اظهار داشت: با توجه به ماده 67 قانون ایثارگری، ایثارگران بالای 25 درصد تحت پوشش بنیاد شهید هستند و کمک سرانه آموزشی از آنها می‌گیرند.

وي عنوان كرد: لازم است آموزش و پرورش فعاليت‌هاي بيشتري در زمينه توانمند سازي دانش آموزان شاهد داشته باشد چرا كه هزينه تحصيلات دانشگاهي افراد به ميزان قايل توجهي كاهش پيدا مي كند.

مدير كل امور شاهد و ايثارگران در خصوص فضاي آموزشي مدارس شاهد بيان كرد: هر سال تعدادي مدارس را جهت مقاوم سازي، بازسازي و نوسازي به معاونت نوسازي مدارس اعلام مي كنيم كه تاكنون همكاري لازم را در اين باره داشته اند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید