حدود 5 هزار داعشی متواری در اروپا

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام رئیس پلیس اروپا (یوروپل) حدود 3 تا 5 هزار عضو داعش به طور آزادانه در اروپا تردد می‌کنند.

به گفته راب وین رایت، رئیس یوروپل، بین 3 تا 5 هزار اتباع اروپایی که در اردوگاه‌های تروریستی داعش آموزش دیده‌اند به اروپا بازگشته‌ و چالشی کاملا تازه را رقم زده‌اند.

رئیس یوروپل در مصاحبه با شبکه «راشا تودی» خاطر نشان کرد: «اروپا در حال حاضر با بالاترین سطح از تهدید تروریستی خود در بیش از یک دهه گذشته مواجه است.»

وین رایت با اشاره به اینکه خطر حملات انفرادی کماکان به قوت خود باقی است، تصریح کرد: «می‌توان انتظار داشت داعش یا هر گروه تروریستی مذهبی دیگری با هدف تحمیل تلفات جمعی از غیرنظامیان حمله‌ای را در نقطه‌ای از اروپا تدارک ببیند.»

در همین حال، حفصه کارا مصطفی خبرنگار و تحلیل‌گر سیاسی معتقد است که برنامه این است که با تشدید ارعاب و تشویش اذهان عمومی اسلام‌هراسی را پدیده‌ای قابل قبول نشان دهند.

کارا مصطفی گفت: «اگر به کلیه حملات تروریستی در اروپا نگاه کنید تروریست‌های رشد یافته در داخل همان کشورها عامل اجرای آن‌ها بوده‌اند.»

وی افزود آمارهایی که اخیرا منتشر شده با هدف آن است که انگشت اتهام به سوی پناهجویان و موج ورود آنان به کشورهای اروپایی نشانه رود.

این مفسر سیاسی تصریح کرد که بحران پناهجویان اروپا ناشی از جنگ‌افروزی‌های غرب است.

بر اساس گزارش موسسه اقتصاد و صلح درباره تروریسم جهانی، از سال 2011 زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه، بین 25 تا 30 هزار تن از عناصر افراط‌گرا وارد عراق و سوریه شده‌اند که 21 درصد آنان اروپایی بوده‌اند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید