حرفه‌ای در کنکور تست بزنید

0

یک مشاور تحصیلی گفت: موفقیت در آزمون سراسری نیازمند به کارگیری هنر آزمون دادن است.

موفقیت در آزمون سراسری فقط با علم بالا میسر نیستمحمدرضا پوردستمالچی مشاور تحصیلی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  در خصوص روند آزمون دادن و کسب موفقیت دراین مرحله خطاب به دانش آموزان گفت:  بایستی هنر آزمون دادن را در آزمونهای پایانی تمرین کنید تا بر آن مسلط شوید که برای این امر توجه به 10 تکنیک بسیار ضروری است.

وی ضمن اشاره به این 10 تکنیک بیان کرد: این حق را برای خود قائل شویم که به تعدادی از سؤالات پاسخ ندهیم. (حداقل سؤال) هم چنین در مرحله اول فقط سؤالاتی که مطمئن هستیم را پاسخ دهیم در واقع روی شماره سؤالاتی که بلد نیستیم علامت ضربدر و دور شماره سؤالات مبهم علامت دیگری بگذاریم و آن‌ها را رها کنیم.

پوردستمالچی با بیان اینکه سؤالات مبهم موانع مسابقات دو با مانع هستند پس از آن‌ها عبور کنیم، عنوان کرد: در حین پاسخگویی به سوالات وقت هر درس را فقط به همان درس اختصاص دهیم. 

این مشاور تحصیلی یادآور شد: از زمان پاسخ‌گویی به هر درس کم کنیم تا در انتها زمان برای مرور ایجاد شود (تکنیک زمان نقصانی) یعنی 15 دقیقه در عمومی‌ها – 30 دقیقه دراختصاصی‌ها باید برای مرور در نظر گرفته شود.)

وی در خصوص جزییات و زمان بندی در آزمون بیان کرد: زمان شروع پاسخگویی به هر درس را در ابتدای همان درس بنویسیم. (زمان شروع) و هر 10 سؤال یکبار زمان و شماره پاسخ برگ را کنترل کنیم. (تکنیک کنترل)

پوردستمالچی افزود: اگر زمان پاسخ گویی به سؤالات یک درس به اتمام رسید و برخی سؤالات آن هنوز باقی‌مانده بود آن را رها کنیم و اگر قبل از اتمام زمان یک درس، سؤالات به اتمام رسید به سؤالات علامت دار همان درس پاسخ دهیم.

این مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه در زمان مرور ابتدا سؤالات نخوانده و بعد به سؤالات علامت دار جواب دهیم، عنوان کرد: در زمان مرور 10 درصد به درصدهای 2 درس خود (دروس ساده یا دارای ضریب بیشتر آزمون) اضافه کنید.

وی در خصوص موارد تغذیه ای هنگام آزمون دادن اظهار کرد: قبل از هر درس اختصاصی (و هر زمان که دچار آشفتگی ذهنی شدیم) با مصرف مواد قندی- تنفس عمیق–کشش عضلانی- رعایت وضعیت نشستن و ایجاد افکار مثبت حدود انرژی اولیه را در خود ایجاد کنیم. (وقفه آزمون)

یادمان باشد دیگران هیچ تأثیری روی نتیجه ما نخواهند داشت. کافی است ما به درصد دلخواه‏مان(مثلاً 60درصد) دست پیدا کنیم تا رتبه دلخواهتان (مثلاً 3 رقمی) را بدست آورید.  (تمرکز)

چگونه آزمون سراسری را در منزل شبیه سازی کنیم؟

این مشاور تحصیلی در خصوص شبیه سازی آزمون به شرایط جسمی، شرایط ذهنی ،شرایط آزمونی و شرایط محیطی اشاره داشت و گفت: برای رعایت شرایط جسمی، روی صندلی دسته دار بنشینید؛ لباس رسمی بپوشید؛ ساعت بيداری شما مطابق روز آزمون سراسری (حدود شش صبح) باشد.

وی در خصوص ملاحظات مهم شرایط ذهنی بیان کرد: قبل از آزمون تصور کنید این آزمون اصلی شما است؛ هر آنچه قرار است صبح روز آزمون سراسری و در جلسه از ذهنتان بگذرد باید در ذهنتان ایجاد کنید.  

این مشاوره تحصیلی در ادامه به شرایط آزمون اشاره کرد و گفت: آزمونی استاندارد (تعداد سؤال – زمان – کیفیت سؤالات و…) را انتخاب کنید؛ راس ساعت مقرر (8:00) شروع کنید. (7:30 تا 8:00 اجرای فرآیند آزمون)؛ زمان استاندارد دروس عمومی (و کلیه دروس) را رعایت کنید؛ تا انتهای آزمون صندلی خود را ترک نکنید و از تغذیه غیر متعارف استفاده نکنید هم چنین برای پاسخگویی به تست ها از پاسخ‌برگ استفاده کنید.

پوردستمالچی در خصوص رعایت شرایط اظهار کرد: محیط ساکت و آرام (اما نه بدون هیچ صدایی) را انتخاب کنید؛ شرایط مختلف گرما و سرما و بی خوابی و… را تجربه کنید و  در صورت امکان از یکی از افراد خانواده بخواهید تا به عنوان مراقب حضور داشته باشد.  

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید