حسد ایمان را می‌سوزاند چونان که آتش هیزم را

0

گیگر :

در حاشیه جنجال سازی های اخیر منتقدان غیرمنصف برجام؛

رنج‌تان بیش از پیش خواهد شد تا حدی که مجبور شوید آنقدر در آتش حسد بسوزید که حتی انتشار عکس نوه فرماندهان جنگ دیپلماسی را تحمل نکنید و با آتش خشم‌تان به آن واکنش نشان دهید….

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حسد ایمان را می‌سوزاند چونان که آتش هیزم را

سرویس سیاسی «انتخاب»؛ سهراب زند؛ مدیریت جدید، به 12سال نبرد سخت با قدرت‌های جهانی پایان داد و با تمام زجر و زحمت‌های داخلی و خارجی داشتن صنعت هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم در ایران قانونی گردید.

اما در فضای پسابرجام، برجام تبدیل به یک موضوع فراملی نگردید و بغض تند و تیز جریان دلواپس قدرت، هر روز به نحوی، خنجری به این سند ملی می‌زد، چه در ایام سخت و نفس‌گیر مذاکرات، چه پس از پایان آن. دلواپسان قدرت، موضوع را از پیروزی ملت بر ظالم در یک نبرد دیپلماسی و افشا کردن دروغ 12ساله، به اعتماد و ساده‌لوحی و بی‌ثمری تغییر دادند و چنین وانمود کردند که مذاکره‌کنندگان، جمعی خائن و خائف هستند. آنهم مذاکره‌کنندگانی که جانانه و شبانه‌روزی و با علم و دقت بالا در حال کشیدن ذره ذره حقوق ملت از حلقوم بیگانگان بودند. اما مردم آمدند و دست به دست هم دادند و با حضوری خیره‌کننده در انتخابات مجلس 94، در عین ناباوری با تمام قدرت همه‌جانبه دلواپسان قدرت را که در تخریب رقیب، از هیچ عملی فروگذار نکردند، کنار گذاشته و در میان همان گزینه‌های محدود درس سختی به آنان دادند.

حامیان تحریم بجای عبرت از این مساله، بنا را بر دشمنی مضاعف گذاشتند اما این‌بار با اضافه کردن چاشنی پرده‌دری و وارد ساختن اتهامات بیشتر.

پروژه جدید “چه شد؟ چه داشت؟ ما باختیم” بود! شدیدا انتظارات را از فضای پسابرجام افزایش دادند تا شاید مسائلی فراموش شود، فراموش شده است که یک عده خسارتی را طی سال‌ها به کشور وارد کرده‌اند و الان توقع دارند در عرض سه ماه تمام شرایط مثبت و عالی شود.

فراموش کردند که هر کشوری به فصل هفتم سازمان ملل رفت بدون جنگ و گذشت سال‌های سال بیرون نیامد بجز ایران.

فراموش کردند بازار را به سرعت از دست می‌دهی اما به سرعت به دست نمی‌آوری.

فراموش کردند، تندروهای دو طرف اجازه حرکت به سمت حل بهتر مسائل را نمی‌دهند و شرایط در فضای رادیکال در حال جریان است نه آرام و بی‌هیاهو.

فراموش کردند که امروز فعالیت هسته‌ای ما قانونی است و ما حق استفاده اقتصادی در تجارت پرسود هسته‌ای جهانی را داریم.

فراموش کردند که تا دیروز برای فروش نفت به “ب ز”ها متوسل می‌شدند آنهم به حدی که میلیاردها میلیارد ببرد و یک ریال پس ندهد! و امروز نزدیک به دو برابر سال گذشته (از حدود یک میلیون بشکه رسیده است به یک میلیون و هفتصدهزار بشکه) نفت را بصورت قانونی صادر می‌کنند و میلیاردها از پول ملت را به دلال‌های بیمه و کشتی و اسکله و بانک و … نمی‌دهیم.

فراموش شده تحریم‌های قانونی برداشته شده، اما تمایل به همکاری و ایجاد اطمینان از کارتل‌های قدرت‌های جهانی در مورد ایران هنوز ایجاد نشده و این مساله زمان می‌برد.

فراموش شده که هیچ کس نگفته است برجام یعنی دویدن، و همه گفتند برجام یعنی باز کردن زنجیرها از پای دونده.

باید به دلواپسان قدرت گفت که بجنگید و بزنید اما بدانید که ملت هم در حال جنگیدن است و این بار راه خود را پیدا کرده است. سیلی بزنید و پیروزی ملت را با تمام قدرت در کامشان تلخ کنید، اما ملت با کام تلخ هم با همبستگی خود نتیجه را شیرین خواهد ساخت. ملت فراموش نمی‌کند که اداره کشور در سال‌های پایانی دولت قبل تبدیل به کشتی‌رانی در دریاچه‌ای خشکیده گردیده بود.

ثبات اقتصادی امروز دلواپسان را رنج می‌دهد همان که مقام معظم رهبری به صراحت از دولت بخاطر کنترل تورم و تثبیت فضای اقتصادی تشکر کردند.

با این کارها رنج‌تان بیش از پیش خواهد شد تا حدی که مجبور شوید آنقدر در آتش حسد بسوزید که حتی انتشار عکس نوه فرماندهان جنگ دیپلماسی را تحمل نکنید و  با آتش خشم‌تان به آن واکنش نشان دهید.

و چه زیبا گفته‌اند بزرگان دین مترقی اسلام که:

حسد ایمان را می‌سوزاند چونان که آتش هیزم را! و شما ایمانتان را به خدا و ملت قهرمان ایران از دست داده‌اید.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید