حصارکشی اطراف مزارع کشاورزی آبادان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر؛ ناجی شهیب زاده بیان کرد: از حفاظت و نگهداری واحدهای کشاورزی و شیلاتی به منظور جلوگیری از ورود احشام و حیوانات وحشی به مزرعه و پیشگیری از سرقت محصول به عنوان یکی از دغدغه های مهم تولید کنندگان نام برد و اظهار کرد: برای این منظور تولید کننده بایستی در اطراف مزرعه خود حصار توری و سیم خاردار نصب کند.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه انجام این کار و عدم توانمندی مالی بسیاری از بهره برداران در تامین حصار، از انعقاد تفاهم نامه ای با یکی از شرکت های تولید کننده داخلی مستقر در آبادان در جهت تامین و نصب حصار برای معرفی شدگان از سوی صندوق توسعه کشاورزی آبادان به بهای ۲۵ درصد زیر قیمت بازار خبر داد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی آبادان، مرجع تعیین نرخ روز محصولات (حصار توری و سیم خاردار) اتحادیه آهن فروشان شهرستان آبادان است.

شهیب زاده افزود: این کار در راستای حمایت از تولید داخلی، حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به بهره برداران بخش کشاورزی در زمینه تامین حصار انجام شده است.

وی با بیان اینکه کار نظارت بر عقد قراردادهای موضوع تفاهم نامه، نحوه اجرای عملیات و حسن انجام تعهدات مطروحه در قرارداد بر عهده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان آبادان است، عنوان کرد: وجود حیوانات وحشی به ویژه «گراز» از مهمترین  معضلات موجود در بخش کشاورزی شهرستان به شمار می رود.

برگزاری نخستین جلسه اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی

رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان آبادان در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری نخستین جلسه اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان آبادان خبر داد و گفت: این جلسه با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و دانشگاه پیام نور آبادان و در جهت توسعه همکاریهای علمی و پژوهشی میان واحدهای علمی و اجرایی شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی آبادان تشکیل شد.

شهیب زاده بیان کرد: زنجیزه تولید و فروش خرما، ارائه راهکارهای تسهیل در فروش و افزایش کیفیت و بررسی نیازهای پژوهشی بخش کشاورزی از جمله موضوعات قابل بحث و بررسی در این جلسه بود.

وی ادامه داد: به طور قطع، انجام طراحی و برنامه ریزی دقیق در حوزه کشاورزی توسط دانشگاه و واحدهای اجرایی همچون جهاد کشاورزی می تواند سبب تقویت و توسعه کشاورزی منطقه شود.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان در پایان نیز از انتقال علم و تجربه دانشگاه ها در حوزه اجرا و کمک به رفع مشکلات بخش کشاورزی به عنوان اهداف تشکیل این اتاق فکر نام برد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید