حضور آرنولد شوارتزنگر در بازی XCOM 2 و باقی قضایا (Hasta la Vista Baby!)

0

حضور آرنولد شوارتزنگر در بازی XCOM 2 و باقی قضایا (Hasta la Vista Baby!)

بازی XCOM 2 این روز ها دل بسیاری از هواداران سبک استراتژی را به دست آورده است و علاقه مندان این سبک هر روز دلایل بیشتری را برای انتخاب این بازی و تجربه کردن مراحل سرگرم کننده ی موجود در آن روبروی خود می بینند.

 

 

به طور حتم سوای کیفیت بالای گیم پلی جدید ترین نسخه از سری بازی های XCOM ، یکی از دلایلی که می تواند موجب هر چه جذاب تر جلوه دادن بازی XCOM 2 در نزد هواداران سبک استراتژی شود وجود ماد های فراوان برای این بازی است که هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود و بسیاری از این ماد ها نکات جالبی را در دل خود جای داده اند. به عنوان مثال به مدد نصب یکی از جدید ترین ماد های ساخته شده برای بازی XCOM 2 بر روی این بازی علاقمندان به قهرمان تنومند دنیای سینما یعنی آرنولد شوارتزنگر می توانند شاهد هنرنمایی او در این بازی باشند. البته با نصب این ماد شاهد حضور مدل گرافیکی آرنولد در بازی XCOM 2 نیستیم و این تنها دیالوگ های مشهور او است که در این بازی شنیده می شود. در واقع ماد Arnold (Arnie) Schwarzenegger Voice Pack همان گونه که از نام آن بر می آید یک پکیج صوتی به شمار می رود که تعدادی از دیالوگ های مشهور آرنولد شوارتزنگر در شناخته شده ترین و خاطره انگیز ترین فیلم هایی که او در آن ها حضور یافته است (نظیر مجموعه ی ترمیناتور، فیلم سینمایی غارتگر، فیلم سینمایی کماندو و چند مورد مشابه دیگر) را در دل خود جای داده است و در واقع نصب آن بر روی بازی XCOM 2 می تواند خاطرات بسیاری از علاقه مندان فیلم های اکشن دهه ی هشتاد میلادی با هنرنمایی آرنولد شوارتزنگر را زنده نماید. هم اکنون چیزی بیش از 90 دیالوگ به یاد ماندنی از آرنولد در این ماد وجود دارد و طراح اصلی این محصول به تازگی حدود 25 دیالوگ جدید را نیز به موارد پیشین موجود در این ماد افزوده است. اگر ماد سازان بازی XCOM 2 بتوانند به هر ترفندی که شده مدل های مختلفی از آرنولد یا مواردی شبیه به او را هم برای سربازان حاضر در بازی XCOM 2 طراحی کنند، مسلماً تلفیق آن ها با اصوات موجود در ماد Arnold (Arnie) Schwarzenegger Voice Pack مجموعه ای بسیار سرگرم کننده تر از حالت فعلی را در اختیار علاقمندان این ماد قرار خواهد داد. البته در این میان احتمالاً مواردی نظیر قوانین کپی رایت موانع آشنایی را در این راه پدید می آورد. به هر حال اگر به دنبال تجدید خاطره با فیلم های قدیمی آرنولد شوارتزنگر در جریان تجربه ی بازی XCOM 2 هستید می توانید به سراغ نصب ماد Arnold (Arnie) Schwarzenegger Voice Pack بر روی بازی خود بروید و به جای دیالوگ های مرسوم موجود در بازی XCOM 2 رجز خوانی های آشنای آرنولد را بشنوید.

 xcom2

البته سوای ماد مذکور که بیش از هر چیز جنبه های سرگرمی را در ساختار کلی خود مد نظر قرار داده است و ارتباط چندانی به گیم پلی بازی XCOM 2 ندارد، در طی همین مدت کوتاه شاهد تولید ماد هایی نیز برای این بازی هستیم که مستقیماً به گیم پلی بازی XCOM 2 مربوط می شوند و تغییرات مفیدی را به این بخش از بازی افزوده اند. به عنوان مثال در میان این دسته از ماد ها می توان به محصول جدیدی به نام مادStop Wasting My Time یا وقت مرا هدر نده (!) اشاره کرد. از آن جایی که بازی XCOM 2 در سبک استراتژی نوبتی طراحی شده است ، بسیاری از حرکات و فعل و انفعالات موجود در این بازی (که نبرد های شکل گرفته در گیم پلی آن را هم در بر می گیرند) ساختاری هم زمان ندارند و از همین رو وجود وقفه هایی را در میان آن ها شاهد هستیم. حال طراح اصلی ماد وقت مرا هدر نده با نظر به این حقیقت که وقت طلا است ، اقدام به ساخت ماد مذکور برای بازی XCOM 2 نموده است تا علاقمندان این بازی به مدد نصب آن بر روی بازی XCOM 2 از مواجه شدن با وقفه های مذکور تا حد امکان اجتناب نمایند. به عنوان مثال پس از نصب این ماد بر روی بازی XCOM 2 سرعت حرکت واحد ها در طول نقشه چیزی نزدیک به 10 در صد افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن شاهد کاهش وقفه های موجود در برخی سکانس های این بازی نیز هستیم. به عبارت بهتر به موجب نصب ماد مذکور وقفه های چند ثانیه ای موجود درحین انجام حرکاتی نظیر پرتاب نارنجک یا تیر اندازی به دشمنان حذف شده است و در عین حال در هنگام خزیدن به پشت سنگر ها (که عوارض محیطی موجود در نقشه نظیر جدول های خیابان و موارد مشابه را شامل می شود) وقفه های بسیار کمتری را شاهد خواهیم بود. البته تمامی وقفه هایی که به موجب نصب ماد مذکور از ساختار گیم پلی بازی XCOM 2 حذف شده اند زمانی ما بین یک الی سه ثانیه را شامل می شوند. اما همان گونه که علاقه مندان این بازی از آن مطلع هستند تعداد این وقفه های چند ثانیه ای در طول هر کدام از ماموریت های بازی XCOM 2 بسیار قابل توجه هستند (به عنوان مثال در طول این بازی شما صد ها بار مجبور به خزیدن پشت سنگر ها خواهید بود) و در نتیجه مجموع آن ها با یکدیگر می تواند روند گیم پلی بازی را اندکی از تک و تا بیاندازد. به هر حال کسانی که به وقت خود بیش از اندازه اهمیت می دهند یا حوصله ی تحمل وقفه های چند ثانیه ای طراحی شده برای هر کدام از انیمیشن های بازی XCOM 2 را ندارند می توانند با نصب ماد Stop Wasting My Time بر روی بازی خود گیم پلی سریع تر و کم وقفه تری را تجربه نمایند. مسلماً به موجب حمایت همه جانبه ای که سازندگان بازی XCOM 2 یعنی اعضای استودیو Firaxis از ماد سازان این بازی به عمل آورده اند به تدریج شاهد ساخته شدن ماد های جذاب تر و مفید تری برای این بازی خواهیم بود.         

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید