حضور ایران در جولان خط قرمز ماست / خروج شما از سوریه، نباید موجب تقویت ایران و حزب الله شود

0

گیگر :

رئووِن ریولین، رئیس اسرائیل، به ولادیمیر پوتین، همتای خود، گفت که اسرائیل حضور نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله در ارتفاعات جولان در سوریه را «خط قرمز» دانسته و «آن را تحمل نخواهد کرد».

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حضور ایران در جولان خط قرمز ماست / خروج شما از سوریه، نباید موجب تقویت ایران و حزب الله شود

رئیس رژیم صهیونیستی که در روسیه به سر می‌برد در دیدار از کرملین در مسکو به همتای روس خود خاطرنشان کرد که خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه «نباید به تقویت ایران و حزب‌الله در سوریه منجر شود».

به گزارش «انتخاب»، رئووِن ریولین، رئیس اسرائیل، به ولادیمیر پوتین، همتای خود، همچنین گفت که اسرائیل حضور نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله در ارتفاعات جولان در سوریه را «خط قرمز» دانسته و «آن را تحمل نخواهد کرد».

ملاقات ریولین با پوتین روز چهارشنبه، ۲۶ اسفند، در مسکو انجام شده و ریولین در این دیدار گفت که آتش‌بس برقرار شده در سوریه نباید در سایه خروج نیروهای روسیه، متزلزل و تضعیف شود.

به نوشته رسانه های اسرائیلی، ریولین از پوتین همچنین «ضمانت‌هایی» را برای حفظ آرامش در مرزهای سوریه با اسرائیل خواستار شده است.

به گزارش رسانه های اسرائیل، ریولین به پوتین گفت، اسرائیل تمایل دارد نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد دوباره در مرز سوریه و اسرائیل مستقر شوند تا «ثبات» به این بخش ها بازگردد.

بر اساس این گزارش ها، پوتین نیز از بازگشت صلح‌بانان سازمان ملل به جولان حمایت کرده است.

به نوشته رسانه های اسرائیل، هرچند دیدار ریولین با پوتین از هفته قبل اعلام شده بود، اما نظر به این که تنها دو روز بعد از آغاز خروج بخشی از نیروهای روسیه از سوریه انجام شد، مذاکرات این دو مقام بلندپایه بیشتر به شرایط تازه سوریه اختصاص یافته است.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید