حضور سفرای بیش از 50 کشور خارجی در نهمین نمایشگاه فناوری نانو

0

به گفته دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو سفرای بیش از 50 کشور خارجی در نهمین نمایشگاه بین‌المللی نانو حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛ سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در نشست خبری که به مناسبت نهمین نمایشگاه در محل ستاد این حوزه تشکیل شد، اظهار داشت: امسال در نهمین جشنواره نانو تمام فعالین عرصه فناوری نانو از بخش‌های متعدد از جمله نهادهای ترویجی، بخش‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، انجمن‌ها و تشکلات دانشجویی و علمی دانشگاه‌ها و پژوهش‌ها و تمام نهادهایی که در راستا توسعه فناوری نانو خدمات ارائه می‌دهند حضور پیدا خواهند کرد.

وی گفت: در این نمایشگاه‌ تمامی فعالان عرصه نانو که در زمینه ارائه خدمات در خصوص تحقیق  بازار صندوق‌های اهدای تسهیلات در حوزه نانو و شرکت‌هایی که تولیدکننده محصولات نانو و واحد‌های صنعتی مرتبط با تولید محصولات نانو نیز در این جشنواره شرکت‌ می‌کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو بیان کرد: در نخستین روز در افتتاحیه این نمایشگاه معاون اول و معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور وهمچنین دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر مسئولین مرتبط و تمامی شرکت‌‌کننده‌ها حضور پیدا خواهند کرد.

سرکار با اشاره به تقدیر از شرکت‌های برتر نانو در نمایشگاه فناوری نانو عنوان کرد: در این نمایشگاه از 7 شرکت تجهیزات نانو ومراکز رشد برتر تقدیر به عمل می‌آید.

وی گفت: در روز دوم نشست با حضور سفرای مدعو از بیش از 50 کشور با مشارکت فعال وزارت امور خارجه و با حضور دکتر ستاری و تخت‌روانچی برگزار و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های ایران در حوزه نانو به این سفرا ارائه می‌شود و سعی در افزایش علمی فناوری نانو و تبادل دانشجو و عرضه محصولات نانو به این کشورها خواهیم داشت و نهایتاً برای این سفرا یک تور بازدید از نمایشگاه پیش‌بینی‌شده.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید