حضور قهرمان The Witcher 3 در بازی Fallout 4 !

0

حضور قهرمان The Witcher 3 در بازی Fallout 4 !

ظرف ماه های گذشته هواداران بازی های سبک نقش آفرینی توانستند آثار بسیار جانداری را در این سبک قدیمی و پر طرفدار تجربه نمایند. از بازی های پر قدرت و جذابی نظیر Pillars of Eternity و The Witcher 3: Wild Hunt گرفته تا بازی Fallout 4 که اگر چه ضعف هایی در بخش داستانی و سیستم نقش آفرینی خود داشت ، اما در کل اثر سرگرم کننده ای به شمار می رفت و این قابلیت را داشت که مخاطبان خود را در دنیایی که برایشان تدارک دیده است به طور کامل غرق نماید. از آن جایی که دو بازی Pillars of Eternity و The Witcher 3: Wild Hunt (به خصوص ویچر 3) زود تر از بازی Fallout 4 به بازار عرضه شدند ، به احتمال فراوان بسیاری از علاقمندان سبک نقش آفرینی پیش از بازی Fallout 4 به سراغ آن ها رفته اند. در این میان شاید پس از تجربه کردن بازی ویچر 3 و رویارویی با داستان درگیر کننده و شخصیت های قدرتمند حاضر در این بازی کمتر کسی از علاقمندان سبک نقش آفرینی بتواند با داستان یا شخصیت های موجود در سایر عناوین این سبک ارتباط برقرار کند. از همین رو شاید برای هواداران سرسخت بازی ویچر 3 و قهرمان اصلی داستان این اثر یعنی گرالت ، تجربه کردن عناوینی نظیر فال اوت 4 ، آن هم بی حضور گرالت اندکی دشوار و بی معنی به نظر بیاید. اما این امکان وجود دارد که این دسته از گیمر ها بتوانند گرالت را به دنیای فال اوت 4 بیاورند و از حضور او در داستان این بازی بهره مند شوند!

 

 

در واقع امکان مذکور به کمک طراحی یک ماد جدید برای علاقه مندان بازی فال اوت 4 فراهم شده است. مادی به نام Geralt’s Prologue Gear که توسط یکی از هواداران سری بازی های ویچر با نام مستعار Renn طراحی شده و در نوع خود محصول جالبی به نظر می رسد. در ماد Geralt’s Prologue Gear شاهد طراحی کامل لباس شخصیت اصلی بازی ویچر 3 یعنی گرالت به همراه زوبین او و همچنین یک ماسک گرگ نشان هستیم که در واقع نماد سری بازی های ویچر محسوب می شود. در واقع وجود این ماسک به دلیل برقراری ارتباط بیشتر میان علاقه مندان بازی ویچر 3 با شخصیت اصلی بازی فال اوت 4 صورت گرفته است و از آن جا که به علت حفظ قانون کپی رایت شخصیت اصلی سری بازی های ویچر یعنی گرالت با همان شکل و شمایل اصلی و آشنای خود امکان حضور در بازی فال اوت 4 را نداشت ، ماسک مذکور طراحی شده است تا با قرار گرفتن بر چهره ی شخصیت اصلی حاضر در بازی فال اوت 4 ، هماهنگی این شخصیت با لباس گرالت و زوبین او بیش از پیش نمایان گردد.

 fallout4-mod

در واقع ملاقات علاقمندان بازی فال اوت 4 با چنین مادی می تواند فرصت بسیار مناسبی برای تنوع بخشیدن به تجربه ی آن ها از این بازی باشد؛ چرا که معمولاً شرکت های بازی سازی به دلیل حفظ قوانین کپی رایت مربوط به آثار خود اجازه ی ساخت چنین ماد هایی را به کاربران شان نمی دهند. با این حال سازنده ی ماد Geralt’s Prologue Gear به موجب مکاتبه با سازندگان سری بازی های ویچر یعنی اعضای شرکت CD Projekt RED شخصاً اجازه ی رسمی ساخت این ماد را از آن ها دریافت کرده است. بر اساس آن چه که در ایمیل شرکت CD Projekt RED به سازنده ی ماد مذکور آمده است ، آن ها معمولاً به کاربران خود اجازه ی استفاده از محتوا های مربوط به آثار شان را در بطن آثار ساخته شده به دست سایر استودیو های بازی سازی نمی دهند ؛ اما در مورد ماد Geralt’s Prologue Gear آن ها با قائل شدن استثنا به سازنده ی این ماد اجازه ی طراحی چنین محصولی را داده اند. آن ها در عین حال از سازنده ی ماد Geralt’s Prologue Gear خواسته اند که در هنگام عرضه ی محصول خود به روشنی به این موضوع اشاره نماید که ماد او هیچ ارتباطی با شرکت CD Projekt RED ندارد و تنها یک محصول شخصی و رایگان به شمار می رود که به شکل کاملاً مستقل از این شرکت ساخته شده و قرار نیست هیچ استفاده ی مالی از آن صورت گیرد. همچنین سازندگان سری بازی های ویچر در صورتی به این کاربر اجازه ی ساخت ماد Geralt’s Prologue Gear را داده اند که در این ماد هیچ نوع استفاده ای از مفاهیم نژاد پرستانه ، موضوعات غیر اخلاقی یا سایر موارد مشابه که مواردی غیر قانونی ، آسیب زننده و غیر مجاز به شمار می رود صورت نگیرد. در عین حال اعضای استودیو CD Projekt RED به سازنده ی ماد مذکور یعنی کاربر Renn این اجازه را داده اند تا موارد اصلی موجود در ماد اختصاصی خود یعنی لباس گرالت ، زوبین و ماسک او را توسط محتوا های واقعی موجود در بازی ویچر 3 و با بافت و کیفیتی کاملاً مشابه با این اثر طراحی نماید. در واقع آیتم های مذکور یعنی لباس اصلی ، زوبین و کمان گرالت به بهترین و طبیعی ترین شکل ممکن در ماد Geralt’s Prologue Gear طراحی شده اند و حتی در رنگ ها و کیفیت های متنوعی در این ماد وجود دارند. به عنوان مثال زوبین گرالت در دو کیفیت چوب آبنوس و چوب گیلاس در این ماد وجود دارد و لباس او نیز در دو رنگ قهوه ای و سیاه طراحی شده است. ماسک گرگ نشان شخصیت نخست سری ویچر نیز در ماد Geralt’s Prologue Gear در سه نوع بدون چشمی ، با چشمان درخشان و همچنین با چشمان تاریک طراحی شده است. از دیگر نکات مثبت لباس و ماسک گرالت در ماد Geralt’s Prologue Gear هم به این نکته می توان اشاره کرد که موارد مذکور در این ماد هم برای شخصیت های مرد حاضر در بازی فال اوت 4 و هم برای شخصیت های زن حاضر در این اثر قابل استفاده بوده و به این ترتیب هواداران سری بازی های ویچر می توانند برای نخستین بار با نسخه ی مونث از شخصیت گرالت دیدار نمایند. آن هم نه در شماره جدید از سری بازی های ویچر که در قالب ماد اختصاصی بازی فال اوت 4 !     

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید