حضور متخصصان ایرانی مقیم خارج در دانشگاه‌ شریف

0

دانشگاه صنعتی شریف با حمایت بنیاد ملی نخبگان دانشمندان ایرانی مقیم خارج را جهت تبادل اطلاعات و سخنرانی دعوت کرده است.

دکتر جواد اکبری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  با اشاره به جذب متخصصین برجسته ایرانی اظهار داشت: این طرح با حمایت مالی بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه صنعتی شریف با هدف ایجاد ارتباط با دانشمندان و نخبگان برجسته ایرانی مقیم در کشور‌های مطرح و پیشرفته دنیا و تبادل اطلاعات و استفاده از علم آنها در زمینه‌های مختلفی علمی در حال انجام است.

وی بیان کرد: این طرح به منظور برگزاری سخنرانی‌های علمی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، فرصت پژوهش برای دانش‌پژوهان و دوره‌های پسا دکتری و همچنین راهنمایی دانشجویان نخبه ایرانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

مسئول اجرای طرح ابراز داشت: هدف از ارتباط این طرح بالا بردن سطح علمی دانشجویان دانشگاه و تشویق دانشمندان ایرانی مقیم خارج برای تردد به کشورمان است تا بتوانند داشته‌های جدید علمی خود را بدون دغدغه و مزاحمتی در اختیار هموطنان جوانشان بگذارند.

اکبری ادامه داد: این طرح با توافق بنیاد علمی نخبگان کشور برای یکسال دیگر تمدید شده است و کسانی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند باید از طریق پورتال دانشگاه صنعتی شریف و یا بنیاد ملی نخبگان اقدام به ثبت نام کنند.

وی در پایان گفت: از زمان اجرای این طرح یوسف بالاخوان لو از دانشگاه لوئیزینا در رشته برق،‌خانم سعیده پارسایی‌فرد در زمینه پسا دکتری از دانشگاه مکگین کانادا، دکتر محمد جهانبخش از دانشگاه آستنفورد در رشته برق در این دوره و طرح شرکت کرده و سخنرانی‌های علمی مختلفی در دانشگاه داشته‌اند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید