حضور ۵۵۰ هزار دانش‌آموز تهرانی در مسابقات ورزشی

0

معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران از حضور ۵۵۰ هزار دانش‌آموز تهرانی در مسابقات ورزشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، حسین بابویی معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم تجلیل از مدال‌آوران ورزش دانش‌آموزی شهر تهران در مسابقات کشوری، اظهار داشت: آموزش و پرورش مأموریت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در همه ابعاد و ساحت‌های تربیتی را برعهده دارد و تمام بخش‌هایی که در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، به دنبال تربیت دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: در مسیر فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزی، مفاهیمی همچون مسئولیت‌پذیری، ارتباط‌پذیری، سلامت، کار گروهی دانش‌آموزان، ناامید نشدن از شکست‌ها و مغرور نشدن از پیروزی‌ها حاصل می‌شود که بسیار در بحث تربیت مؤثر است. 

بابویی اضافه کرد: برای تحقق حرکت دانش‌آموزان در این مسیر و حضور بیشتر در مسابقات ورزشی نیاز به ابزاری است که در کنار فضای ورزشی به عنوان یکی از این ابزار، توانمندی دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت به خصوص در حوزه تربیت بدنی بسیار مهم است.

معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: در سال گذشته دانش‌آموزان دختر و پسر در 25 رشته ورزشی در مسابقات شرکت کردند که شاهد حضور بیش از 550 هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مسابقات ورزشی و در فعالیت‌های بین‌کلاسی و تیم‌های منتخب شهر تهران بودیم و توانستند دانش‌آموزان تهران به مقام قهرمان قهرمانان دست یابند.

وی افزود: اختلاف تیم اول در مسابقات کشوری با تیم دوم 1200 امتیاز بود و این اختلاف بین تیم دوم و سوم 15 امتیاز بود که نشان می‌دهد به رغم محدودیت‌های فضای ورزشی، با توانمندی مدیران باعث شده است از ابزارها به نحو احسن استفاده شود.

بابویی با اشاره به حضور دانش‌آموزان در فعالیت‌های ورزشی و کانون‌های درون و برون‌مدرسه‌ای افزود: نرخ پوشش دانش‌آموزان در برنامه‌های مختلف ورزشی 10 درصد بود که این موضوع به نوعی حرکت در مسیر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال دانش‌آموزان شهر تهران در قریب به 30 رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید