حضور 2متخصص ایرانی در انجمن مغر و اعصاب جهانی/جشن 20سالگی جراحی قاعده جمجمه در راه است

0

پروفسور سمیعی با بیان اینکه 11نفر در جهان در حوزه مغزو اعصاب PHD دارند، عنوان کرد: 2نفر از این متخصصان ایرانی جزو بهترین ها هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  ؛ در مراسم تجلیل از پروفسور سمیعی که امروز در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد در این مراسم  دانشی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی در خصوص تعداد جراحان مغز که توسط پروفسور سمیعی در ایران تربیت شدند، گفت:بیش از 1000جراح مغز توسط پروفسور سمیعی در کشور تربیت شدند.

وی افزود: تلاش داریم تا مرکز تحقیقات بین المللی مجید سمیعی. در زمینه های علوم زیستی،طبیعی، ریاضیات، اطلاعات، مهندسی و بین رشته ای به ویژه نروساینس را راه اندازی کنیم.

وی در ادامه گفت: باید حدود 17تا18رشته تحصیلی در حوزه مغز و اعصاب ایجاد و پیگیری شود.

2تا 3قرن برای دست یافتن به اسرار مغز لازم است

پروفسور مجید سمیعی ضمن بیان اینکه آینده کشور در دستان دانشجویان است،گفت: در طول 50سال اخیر هر سال برای تبادل اطلاعات خود با همکاران به ایران آمده ام.من در سن 31 سالگی سمت پروفسور را در آلمان دریافت کردم.

وی افزود:جراحی مغز و اعصاب در سال1998در ایران پایه گذاری شد.

وی ضمن بیان اینکه مغز جزو پیچیده ترین عضو بدن است، عنوان کرد:دو تا سه قرن برای دستیابی به اسرار مغز زمان لازم است.

سمیعی بیان کرد:وزن مغز 1300 تا 1400 گرم است که در زنان و مردان 100گرم تفاوت وجود دارد اما از نظر من کیفیت سلول های مغزی در زنان بیش از مردان است.

وی خاطر نشان کرد: فلج عصب صورت برابر با نابودی فرد است که من علاقه زیادی برای کار در این حوزه داشتم که جزو بهترین تجربه کاری من بود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: باید جشن 20امین قاعده جمجمه را داشته باشیم که برای ایجاد این مرکز حدود 5تا6سال تلاش های فراوان شد و این مرکز بهترین مرکز علوم اعصاب از لحاظ تکنولوژی و مالی در بین مراکز علوم اعصاب کشورهای آمریکایی،اروپایی و ژاپن است

وی با بیان اینکه 11نفر در جهان در حوزه مغزو اعصاب PHD دارند، عنوان کرد: 2نفر از این متخصصان ایرانی و جزو بهترین ها هستند.

سمیعی با بیان اینکه یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی پایه ای تصویب شده است، تصریح کرد:این مرکز امسال شروع به کار می کند و بالای 1000محقق که تحقیقات پایه ای دارند در این مرکز فعالیت می کنند.

وی افزود: این مرکز یک اساسنامه دارد که در تاریخ ایران بی نظیر است چرا که دولت نقش حمایت کننده دارد ولی تصمیم گیرنده نیست که این قدرت علمی را بالا برد.

درحال تکمیل…

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید