حضور 300 شرکت علمی در پارک فناوری پردیس

0

رئیس پارک علم و فناوری پردیس از حضور 300 شرکت علمی در پارک فناوری پردیس خبر داد و گفت: 200 شرکت در این پارک زمین و ساختمان دارند.

مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی گفت: سال 80 عمده شرکت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری به این پارک آمدند، فقط با فکر اینکه زمینی نزدیک تهران داشته باشند، شروع به کار کردند، اما امروز شاهد آن هستیم که حتی مجلس نیز قانونی را برای پارک‌های فناوری تصویب می‌کند که به موجب آن شرکت‌ها مزیت قانونی خوبی دریافت می‌کنند و همین امر موجب شد تا شرکت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری روانه این کار شوند.
وی ادامه داد: هم‌اکنون 300 شرکت علمی و فناوری در پارک فناوری پردیس حضور دارند و 200 شرکت ساختمان و زمین دارند و 100 شرکت دیگر نیز از اعضای مجازی ما در سراسر کشور هستند.
صفاری‌نیا بیان کرد: در حال حاضر 3 هزار نفر در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند و حدود 700 میلیارد تومان در این پارک سرمایه‌گذاری شده است. 
رئیس پارک علم و فناوری پردیس تصریح کرد: بجز کار عمرانی و ساخت و ساز شرکت‌ها در پارک دهها پروژه ملی و بین‌المللی را عملیاتی کرده‌ایم که از جمله آن پروژه فن بازار در سطح ملی و پروژه فن بازار در سطح ملی و پروژه شبکه تبادل نظر هشت کشور اسلامی در سطح بین‌المللی است. 
وی خاطرنشان کرد: از شرکت‌هایی که در سال 80 با آنها قرارداد بسته‌ایم، تنها دو یا سه شرکت باقی مانده است و شرکت‌هایی که ساختمان‌‌های آنها در فضای پارک وجود دارد، جایگزین شرکت‌های قبلی کرده‌ایم، به خاطر اینکه قانون ما در اینجا این است که هر شرکتی که فعالیت و کار نکند باید زمینش را واگذار کند.
انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید