حقایق باورنکردنی (بخش اول)

0

گیگر :

گاهی اوقات انسان‌ها با حوادث و حقایق ترسناکی روبه‌رو می‌شوند که زندگی آن‌ها را کلاً تغییر می‌دهد. در ادامه حقایقی باورنکردنی از سراسر جهان گردآوری شده که پس از خواندنشان، حیرت‌زده خواهید شد!

۱– مردی که توسط زمین بلعیده شد!
در یک روز عادی، اتفاقی عجیب برای دو برادر ساکن فلوریدا افتاد و زندگی آن‌ها برای همیشه تغییر کرد.
جریان از این قرار است که جرمی فریاد برادرش، جف، را که در اتاقش بود، می‌شنود. جرمی با عجله به سمت اتاق می‌رود و برادرش را در حال کشیده شدن داخل یک گودال می‌بیند که ناگهان کل اتاق، از جمله مبلمان و جف را در بر گرفته و به داخل زمین می‌کشد. تلاش او برای نجات برادرش بی‌فایده بود و وی از این تراژدی ناگهانی شوکه شده بود. در این فاجعه پنج نفر از جمله جرمی و یک کودک ۲ ساله جان سالم به در بردند.
عرض این گودال ۲۰ تا ۳۰ فوت و عمق آن حدود ۳۰ فوت بود. پس از این اتفاق، همسایه‌ها خانه‌هایشان را تخلیه کردند. مردم امیدوار بودند اگر زیر زمین سوراخی وجود داشته باشد، امدادگران ‌بتوانند جف را زنده پیدا کنند؛ اما جسد جف با وجود تلاش بسیار تیم نجات پیدا نشد.

۲– در سال ۱۹۷۶ یک قسمت از سریال «خیابان کنجد» به اندازه‌ای موجب وحشت کودکان شد که مسئولان شهر به دلیل شکایات متعدد والدین مجبور به توقف پخش این قسمت از سریال شدند!
در ۱۰ فوریه سال ۱۹۷۶، قسمت ۸۴۷ سریال بچه‌گانه «خیابان کنجد» (Sesame Street) پخش شد که مارگارت همیلتون در آن بازی می‌کرد. در این قسمت همیلتون در نقش یک جادوگر شرور بازی می‌کرد که برگرفته از فیلم کلاسیک جادوگر شهر اُز در سال ۱۹۳۹ بود.
در این قسمت، زمانی که جادوگر داستان در حال عبور از بالای خیابان کنجد بود، جاروی خود را گم می‌کند. پس از آن، وی تهدید می‌کند که دیوید را به یک توپ بسکتبال و «پرنده بزرگ» را به یک گردگیر تبدیل ‌کند.
تهدید‌های جادوگر در حدی زیاد بود که بچه‌ها به شدت از این جادوگر می‌ترسیدند. به همین دلیل والدین زیادی از این قسمت سریال شکایت کردند و اظهار داشتند فرزندانشان از شدت ترس از جادوگر، جیغ می‌کشیدند و گریه می‌کردند.
پس از این اتفاق، یک سری از بخش‌های این قسمت سریال به صورت آزمایشی حذف شد؛ اما در نهایت تصمیم گرفته شد که این قسمت از سریال هرگز مجدداً پخش نشود. این تصمیم طی ۴۰ سال اخیر همچنان پابرجاست.

۳– در سال ۱۹۹۴، مردی که با داسی در دست از پنجره خانه افراد سالمند به آن‌ها خیره می‌شد، توسط پلیس لس‌آنجلس دستگیر شد!
این مرد با ردایی سیاه و یک داس در دست، خود را شبیه فرشته مرگ می‌کرد و از پنجره خانه افراد سالخورده، به آن‌ها خیره می‌شد.

۴– در حین فیلم‌برداری فیلم معروف «جن گیر»، بسیاری از بازیگران فیلم صدمه دیدند، محل فیلم‌برداری آتش گرفت، چندین بار کشیشی را سر صحنه آوردند تا محل فیلم‌برداری را تقدیس کند و بازیگری که نقش «برک» را بازی می‌کرد، در اثر آنفولانزا درگذشت!
«جن گیر» یک فیلم فوق‌العاده ترسناک به کارگردانی ویلیام فریدکین است که بر اساس رمانی به همین نام که توسط ویلیام پیتر بلتی نوشته شده، ساخته شده است. در سال ۱۹۷۳، این فیلم دختر ۱۲ ساله‌ای را به تصویر می‌کشد که شیطان در او نفوذ کرده است. داستان درباره تلاش‌های مادر دختر ۱۲ ساله است که می‌خواهد زندگی عادی دخترش را با کمک دو کشیش بازگرداند.
حدود ۹ نفر از افرادی که با تولید این فیلم در ارتباط بودند، کشته شدند. همچنین محل فیلم‌برداری به طور مرموزی آتش گرفت و عوامل فیلم کشیشی را آوردند تا محل فیلم‌برداری، بازیگران و این پروژه را تقدیس کند. علاوه بر این، پس از پایان فیلم‌برداری، بازیگری که نقش برک را در فیلم بازی می‌کرد، در اثر آنفولانزا کشته شد!
برخی از عوامل فیلم معتقد بودند این فیلم نفرین شده است.

۵– سندرمی وجود دارد که باعث می‌شود برخی افراد به یک موجود نامرئی مانند روح اعتقاد داشته باشند که گاهی اوقات به کمک آن‌ها می‌آید!
افراد مبتلا به سندرم «عامل شخص سوم» معتقدند که نیرو یا دوستی خیالی دارند که آن‌ها را از سختی‌های زندگی نجات می‌دهد. روانشناسان از این سندرم استفاده می‌کنند تا به افراد برای عبور از مراحل سخت زندگی کمک کنند.

۶– زن و شوهری از فروشنده خانه خود به دلیل خروج نوعی عنکبوت از دیوارهای خانه‌شان شکایت کردند!
سوزان و برایان خانه‌ای را به قیمت ۴۵۰ هزار دلار خریداری کردند. آن‌ها پس از ورود به خانه متوجه شدند تعداد زیادی عنکبوت از نوع Brown Recluse خانه را آلوده کرده‌‌اند. نیش این عنکبوت‌ها باعث ایجاد خارش، تورم و حالت تهوع در فرد می‌شود و حتی در موارد شدیدتر ممکن است منجر به نقص عضو و مرگ شود.
این زن و شوهر نتوانستند برای هزینه کشتن عنکبوت‌ها از شرکت بیمه استفاده کنند؛ اما با شکایت از فروشنده خانه که به آن‌ها در این مورد اطلاع نداده بود، دادگاه به نفع آن‌ها رأی داد. در نهایت کل خانه سم‌پاشی شد تا از دست عنکبوت‌ها خلاص شوند.

۷– در سال ۱۹۷۵ اسلحه‌ای توسط سازمان سیا ساخته شد که یک دارت پرتاب می‌کرد و سم داخل دارت، به سرعت وارد بدن شده و منجر به حمله قلبی به ظاهر طبیعی و مرگ شخص می‌شد!
در یکی از اکتشافات در جلسات سال ۱۹۷۵ کمیته کلیسا، مشخص شد که سازمان سیا یک سلاح مخفی دارد که به منظور قتل ناگهانی و بی صدا از آن استفاده می‌کند. این سلاح یک دارت سمی کوچک بود که می‌توانست در لباس نفوذ کند و تنها یک نقطه قرمز رنگ کوچک روی پوست فرد ایجاد می‌کرد. افرادی که مورد هدف این دارت قرار می‌گرفتند، چیزی احساسی نمی‌کردند یا شاید در ابتدا احساس نیش پشه به آن‌ها دست می‌داد. این سم کشنده، پس از ورود به بدن به سرعت وارد جریان خون شده و منجر به حمله قلبی می‌شد. سم مورد استفاده به سرعت از بین می‌رفت و شناسایی آن در کالبد شکافی نیز غیر ممکن بود و هیچ علتی جز یک حمله قلبی طبیعی مشاهده نمی‌شد.

۸– زمانی که به آینه خیره می‌شوید، مغز هیولاهای خیالی می‌سازد!
یک توهم نوری معروف به «اثر تروکسلر» وجود دارد. این توهم بدین صورت است که اگر به مدت ۱۰ دقیقه به آینه خیره شوید، تصویر دیگری از خود خواهید دید. اثر تروکسلر پس از شکستن تمرکز از بین می‌رود.
۶۶ درصد از شرکت کنندگانی که این آزمایش را انجام دادند، اظهار داشتند دچار تغییر شکل چهره شده‌اند. ۱۸ درصد این افراد ادعا کردند تبدیل چهره خود به چهره پدر یا مادرشان را تجربه کرده‌اند. ۲۸ درصد اظهار داشتند چهره‌شان به یک فرد ناشناس تغییر کرده است. در حالی که ۴۸ درصد نیز گزارش دادند چهره‌شان به یک هیولا تغییر کرده است.

۹– مردی پس از غرق شدن یک کشتی در عمق ۳۰ متری زیر آب، در تاریکی و در حالی که صدای خورده شدن اجساد همکارانش توسط ماهی‌ها را می‌شنید، ۳ روز زنده ماند!
یک آشپز نیجریایی به نام هریسون اوکن تقریباً ۳ روز در عمق ۳۰ متری آب سرد دریا گیر افتاده بود. وی روی یک کشتی یدک‌کش به نام جیسون-۴ بود که کشتی غرق شد. از آنجا که هریسون در یک محفظه هوا گیر افتاده بود، می‌توانست طی این ۳ روز نفس بکشد. وی تنها کسی است که از میان ۱۲ خدمه کشتی، زنده مانده است.
وی در زمان غرق شدن کشتی در سرویس بهداشتی بود و توانست جایی پیدا کند که هوا دارد و زنده بماند. وی فکر می‌کرد به زودی آب به جایی که آنجا گیر افتاده، نفوذ کرده و وی را غرق خواهد کرد؛ اما این اتفاق نیفتاد. پس از گذشت ۶۰ ساعت یکی از اعضای گروه نجات وی را پیدا کرد!

۱۰- زنی پس از مشاهده مستندی در مورد یک قاتل زنجیره‌ای که زنان را در زیرزمین خانه‌اش شکنجه کرده و به قتل می‌رساند، متوجه شد وی در همان خانه‌ زندگی می‌کرده است!
در شهر سینت لوئیس، زنی قرارداد اجاره‌ای برای یک خانه امضا کرد. مدت کوتاهی پس از ساکن شدن در خانه، وی در حال تماشای یک مستند در مورد یک قاتل زنجیره‌ای در تلویزیون بود.
زمانی که وی این مستند را تماشا می‌کرد، متوجه شد خانه‌ای که اجاره کرده، در واقع همان خانه‌ای است که توسط قاتل زنجیره‌ای مذکور در مستند استفاده شده است. حتی میز ناهارخوری همانی بود که قاتل زنجیره‌ای، موری تراویس، برای شکنجه قربانیان خود استفاده کرده است. تراویس برخی از جنایات خود را فیلم‌برداری کرده بود.
وی پس از اتفاق، با کمک مسئولان شهر موفق شد قرارداد اجاره خانه را فسخ کند. ظاهراً صاحب‌خانه کسی نبود جز مادر قاتل زنجیره‌ای!

 

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید