«حكایت عاشقی» به زودی در سینماهای تهران و شهرستان‌ها اکران می‌شود

0

به نقل از گیگر:

فیلم سینمایی «حكایت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان‌زاده و به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری جوزانی از روز 27 آبان‌، توسط شرکت پخش «جوزان فیلم» در سینماهای تهران و شهرستان‌ها اکران می‌شود.

 به گزارش سینماخبر، به نقل از روابط عمومی فیلم؛ اکران سراسری و عمومی فیلم سینمایی «حكایت عاشقی» (A Tale of Love) به کارگردانی «احمد رمضان‌زاده» و به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری جوزانی با موضوع فاجعه دلخراش بمباران شیمیایی شهر حلبچه و با بازی بهرام رادان، قطب‌الدین صادقی، بهمن زرین‌پور، شیلان رحمانی و شوان عطوف بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون اقلیم کردستان و عراق، از روز چهارشنبه 27 آبان‌ماه جاری در سینماهای تهران و شهرستان‌ها آغاز می‌شود.

 

«حكایت عاشقی» نخستین فیلمی است که اینقدر صریح و واقعی به مسأله عشق و حلبچه پرداخته است؛ این فیلم که روایتی عاشقانه دارد و برای بیان قصه آن، زبانی نو انتخاب شده است؛ داستان یک عکاس ایرانی را روایت می‌کند که اولین نفری است که بعد از بمباران شیمیایی حلبچه به این شهر وارد می‌شود و از آن عکاسی می‌کند؛ این عکاس در طی این سفر، با دختری آشنا می‌شود و ماجراهای عاشقانه‌ای میان آن‌ها اتفاق می‌افتد.

 

بیست دقیقه اول این فیلم، در شهر حلبچه اتفاق می‌افتد که کاملاً بازسازی شده است و به نوعی مستند گونه فاجعه دلخراش بمباران شیمیایی این شهر توسط رژیم بعث را به بیننده نشان می‌دهد و در واقع در فیلم سینمایی «حكایت عاشقی» به ماهیت‌های این فاجعه دهشتناک غیرانسانی پرداخته شده است.

 

فیلم سینمایی «حكایت عاشقی» که توسط بنیاد سینمایی فارابی در سطح جهان پخش می‌شود؛ در نخستین نمایش خود در بخش رقابتی «سودای سیمرغ» در سی‌‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر روی پرده رفت و از طرف هیئت داوران، دیپلم افتخار بهترین بازیگری نقش مکمل مرد به بهمن زرین‌پور بازیگر این فیلم اهدا شد.

 

این فیلم، در نخستین حضور جهانی خود، در روزهای 13 و 14 شهریورماه (4 و 5 سپتامبر 2015) به نمایندگی از سینمای ایران و با پیام صلح و دوستی و جهان به‌دور از جنگ؛ در بخش «تمرکز بر سینمای منتخب جهان» در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» Montreal روی پرده رفت و از طرف احمد رمضان‌زاده کارگردان آن، این دو اکران جهانی فیلم، به عکاسان جنگ و تلاش آنها در به تصویر کشیدن واقعیت در جهان تقدیم شد.

 

این جشنواره با نمایش بیش از 400 فیلم از کارگردانان 80 کشور در چندین بخش رقابتی و غیرقابتی از جمله بخش «رقابتی بین‌الملل»، بخش «رقابتی فیلم‌های اول»، بخش «تمرکز بر سینمای جهان»، «استعدادهای جدید»، «مستندهای جهان»، «سینمای چین»، «سینمای کلاسیک»، «فیلم‌های دانشجویی»، «سینما در سایه ستاره‌ها»، «سینمای ما» و … در روزهای 5 تا 16 شهریور ماه (27 آگوست تا 7 سپتامبر 2015) در شهر مونترال در کانادا برگزار شد.

 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید