حل مشکل خرابی Cortana Search ویندوز 10

0

حل مشکل خرابی Cortana Search ویندوز 10

 

 

حل مشکل خرابی Cortana Search ویندوز 10

 

 

از آنجایی که ویندوز 10 بطور مداوم در حال تغییر و تحول است، مشکلات و مسائل جدیدی را اغلب بطور ناگهانی برای ویندوز ایجاد میکند. به این منظور ما مجموعه ای عظیم از روش ها و راه حل های Fix کردن مشکلاتی که در بروزرسانی های سالیانه ویندوزها بهمراه است تهیه و جمع آوری کرده ایم.

 

امروزه شاهد این هستیم که بخش Search ویندوز 10 دچار باگ ها و مشکلاتی شده است. زیرا اخیرا آپدیت ها و ویژگی های فراوانی با اضافه کردن ترفندهایی برای جستجوی سریع تر و آسان تر در راستای پیدا کردن هر آنچه در ذهن شما وجود دارد در آپدیت جدید ویندوز 10 برای قسمت Search آن ریلیز شده است. علی ای حال اکثر کاربران گزارش داده اند که هربار در جستجوی محلی به مشکل بر میخورند.

 

بنظر میرسد که چیزی در رابطه با جستجوی اینترنتی و جستجوی آفلاین Cortana باعث ایجاد این مشکل میشود. بنابراین میتوان با قطع اینترنت، قابلیت جستوی محلی (Local Search) را بازیابی کرد. بدیهی است نمیتوان در حالت airplane mode و بدون اینترنت کاری را به پیش برد زیرا در دنیای امروز اینترنت جزو ضروری ترین نیاز های هر کاربر است. در نتیجه باید بجای قطع کلی اینترنت، دست به قطع دسترسی اینترنت Cortana زد.

 

بسیارخب! میتوانیم از طریق اعمال قوانین Windows Firewall دست بکار شویم! برای بازکردن ابزار Windows Firewall باید firewall را در Start Menu تایپ کنید و سپس روی آیکن Windows Firewall کلیک کنید. در این پنجره به قسمت Advanced settings در ساید بار سمت چپ رجوع کنید. در پنجره باز شده در پنل سمت چپ، گزینه Outbound Rules را انتخاب کنید. با اینکار صفحه ای باز خواهد شد که شامل لیستی از برنامه ها میباشد. در این لیست به دنبال گزینه ای که با:

@{Microsoft.Windows.Cortana

 

شروع میشود بگردید. روی آن دابل کلیک کنید و گزینه Block this connection را انتخاب کنید.

 

حل مشکل خرابی Cortana Search ویندوز 10

 

 

با انجام اینکار مشکل جستجوی آفلاین شما حل خواهد شد. اما باعث صلب دسترسی Cortana از اینترنت خواهد شد. اگر شما به Cortana وابسته هستید ممکن است در آینده بخواهید دوباره دسترسی به اینترنت آن را در روز های آینده و یا زمانی که ماکروسافت مشکل آن را حل نمود، فعال کنید که اینکار به راحتی قابل انجام است.

 

لازم به ذکر است که نرم افزار های بسیار بهتر و کارآمد تری از Cortana در فضای مجازی موجود میباشند که شما به راحتی میتوانید آن ها را دانلود کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به Cortana

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید