حل مشکل نرخ فریم بازی Fallout 4 به کمک نصب ماد جدید این اثر

0

حل مشکل نرخ فریم بازی Fallout 4 به کمک نصب ماد جدید این اثر

بسیاری از نکات مربوط به بازی Fallout 4 (چه نکات مثبت و چه نکات منفی) مدتی پیش از عرضه شدن رسمی این بازی به بازار، بر بسیاری از علاقمندان و حتی غیر علاقمندان این بازی آشکار شده بودند (که البته هیچ کدامشان هم نتوانستند تاثیر چندان مهمی بر میزان فروش فوق العاده ی این بازی مورد انتظار بگذارند). یکی از مواردی (البته مورد منفی) که پیش از انتشار این اثر مطرح بود و پس از عرضه شدن بازی فال آوت 4 به بازار نیز به شکل عینی به اثبات رسید، افت محسوس نرخ فریم این بازی در برخی نقاط موجود در نقشه ی این بازی بود. موضوعی که می تواند تجربه ی بی نقص گیمر هایی که به نکات فنی و تکنیکی عناوین محبوب خود بسیار حساس هستند را تا حد قابل توجهی خدشه دار سازد. اما برای این دسته از گیمر ها جای نگرانی خاصی وجود ندارد. چرا که آن ها به کمک نصب ماد جدید بازی فال آوت 4 می توانند تجربه ی بسیار بهتری را از نرخ فریم این بازی داشته باشند.

بسیاری از کسانی که از سیستم های کامپیوتری با سخت افزار های کم رمق تر بهره می برند، معمولاً با مشکلات فراوانی در رابطه با اجرای بازی های جدید روز در نرخ فریم قابل قبول مواجه هستند. با این حال مشکلات مربوط به نرخ فریم بازی فال آوت 4 ارتباط چندانی با سخت افزار سیستم های کامپیوتری گیمر ها ندارد و حتی بسیاری از کسانی که از سیستم های کامپیوتری قدرتمند تر بهره می برند نیز با مشکلات مذکور در این بازی دست به گریبان هستند. در واقع مشکلات فریم دهی بازی فال آوت 4 بیشتر در نقاطی از محیط نقشه رخ می نمایاند که در آن نقاط با تعداد فراوانی آبجکت مواجه هستیم. این مسئله را بیش از هر چیز می توان به موتور گرافیکی بسیار قدیمی بازی فال آوت 4 یعنی Creation Engine مربوط دانست که برای رندر کردن آبجکت های محیطی به شکل با کیفیت، با مشکلات قابل توجهی روبرو است و از سوی دیگر می توان گفت که شاید نیاز بود که سازندگان بازی فال آوت 4 بهینه سازی های بیشتری را در این زمینه بر روی موتور گرافیکی خود انجام دهند. یکی از نکات عجیب رندرینگ در مورد بازی فال آوت 4 به سیستم پردازش سایه های این بازی مربوط می شود. در واقع سیستم سایه زنی بازی فال آوت 4 بر مبنای عمق میدان تصویر تعریف شده است و این بازی به جز سیستم مذکور سیستم دیگری را نمی شناسد! به عبارت ساده تر در هر سکانس از بازی فال آوت 4 تمامی سایه های مربوط به کل آبجکت های صحنه باید به شکل هم زمان پردازش شوند و وقتی فرآیند پردازش کل آبجکت های موجود در آن صحنه نیز به این پروسه افزوده می شود، با فرآیندی بسیار فرسایشی و زمان بر مواجه هستیم که بیش از هر چیز خود را در افت محسوس نرخ فریم این بازی نشان می دهد. با این حال نصب ماد FPS Dynamic Shadows می تواند مشکل پردازش سایه ها و به پیروی از آن مشکل نرخ فریم بازی فال آوت 4 را تا حد قابل توجهی حل نماید.

 fallout4

با نصب این ماد و ترمیم سیستم سایه زنی بازی فال آوت 4 می توانید نرخ فریم پایدار تر و بهینه تری را تجربه کنید  

 

ماد FPS Dynamic Shadows توسط فردی به نام الکساندر بلید ساخته شده است و به گیمر های علاقمند به بازی فال آوت 4 این امکان را می دهد که سیستم نور پردازی مبتنی بر عمق میدان تصویر این بازی را به شکل پویا و بر مبنای میزان نرخ فریم مطلوب و مورد نظر خود تعریف نمایند. به این ترتیب گیمر هایی که از سیستم سخت افزاری پایین تری برخوردار هستند نیز می توانند نرخ فریم بهتری را در بازی فال آوت 4 تجربه نمایند. البته مشکلات مربوط به نرخ فریم بازی فال آوت 4 در نسخه های کنسولی این اثر نیز به وفور یافت می شود اما در این رابطه هم جای نگرانی خاصی وجود ندارد. چرا که تمامی ماد های بازی فال آوت 4 امکان نصب بر روی نسخه های کنسولی این بازی را نیز دارا هستند. نکته ی جالب قضیه این جاست که نظیر مشکل افت فریم بازی فال آوت 4 که بیشتر به دلیل سیستم سایه زنی این بازی صورت پذیرفته است را ما در بازی Skyrim نیز شاهد بودیم که از سیستم مشابهی در امر سایه زنی بهره می برد. همان گونه که در مطالب پیشین خود نیز به آن اشاره داشتیم بازی فال آوت 4 دقیقاً با موتور گرافیکی همان بازی ساخته شده است. بر این اساس هیچ مشخص نیست که چرا اعضای شرکت Bethesda از مشکلات بازی Skyrim درس نگرفته و به ترمیم سیستم سایه زنی پر ایراد آن بازی در بازی فال آوت 4 نپرداخته اند. در واقع این همه بی خیالی و بی توجهی به مشکلاتی که پیش از این نمونه های مشابه با آن ها به وفور مشاهده و گزارش شده است، واقعاً جای تعجب دارد.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید