حمایت از تشکل­‌های ارزشی اولویت برنامه­‌های فرهنگی مراکز علمی کاربردی

0

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اردبیل گفت: حمایت از تشکل­‌های ارزشی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و کنکور گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، حسین علیپور، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل، در سومین جلسه ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع که با حضور رئیس بنیاد شهید و ایثارگران استان و اعضای است ستاد برگزار شد بیان کرد: حفظ شأن و تکریم حرمت دانشجویان شاهد و ایثارگر وظیفه اصلی همه مدیران در دانشگاه­هاست.

وی ضمن تبریک هفته بسیج به فلسفه تشکیل بسیج توسط امام خمینی(ره) اشاره و تصریح کرد: در 5 آذر 1358 درست یکسال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این اندیشه ناب را مطرح فرمودند و امروز این اندیشه ناب به عنوان شجره طیبه در جامعه فعال است امروز که اندیشمندان این اندیشه را تحلیل می­کنند به اندیشه­‌های جامع و جامعه شناختی دست پیدا می­کنند.

وی ادامه داد: اندیشه بسیجی در آن برهه از زمان جز اندیشه الهی بودن نبود که نتیجه آن را از زمان جنگ تاکنون می­بینیم چرا که بسیج از دل مردم برخاسته است بنابراین باید این اندیشه الهی و مردمی گرامی داشته شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل به دیدار روسای مراکز علمی و دانشگاهی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: منویات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی و حمایت از تشکل­های ارزشی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید به نماز را از منویات دیگر مقام معظم رهبری در این دیدار عنوان کرد و ادامه داد: توجه ویژه به نماز، ترغیب دانشجویان به نماز، پخش اذان در موقع نماز در مراکز در راستای عمل به این مهم از ضروریات است .

علیپور تولید علم نافذ را از تاکیدات دیگر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گقت: این امر وظیفه مسئولین دانشگاها را سنگین می­کند که مسئولین فرهنگی در این راستا باید کمک حال ما باشند.

وی فعال نگه داشتن درگاه فرهنگی وزارت علوم، اطلاع ­رسانی مناسب در خصوص وام شهریه، برنامه­ ریزی مناسب در خصوص برنامه­های فرهنگی را از انتظارات دانشگاه جامع از مراکز اعلام کرد و گفت: با عنایت به تعهد پرداخت شهریه دانشجویان شاهد، هیچ­گونه هزینه‌­ای از این داشجویان در مراکز دریافت نشود.

در ادامه این جلسه، لکورج، مدیرکل بنیاد شهید و مور ایثارگران استان اردبیل نیز تصریح کرد: اولویت کار بیناد شهید و مراکز آموزش عالی فعالیت فرهنگی است و عمل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه نماز و تولید علم نافذ وظیفه اصلی ماست .

وی تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر استان اردبیل را 3700 نفر اعلام کرد و گفت: باید زمینه کارایی و توانمندی این دانشجویان در مراکز آموزش عالی فراهم گردد و امیدوارم بتوانیم دانشجویان توانمند و کارآفرین تربیت نماییم.

لکورج خواستار ارسال گزارش برنامه­های فرهنگی اجرا شده با موضوع ایثار وشهادت به بنیاد شهید و ایثارگران استان شد و از حمایت برنامه‌­های فرهنگی با موضوعات مرتبط خبر داد.

وی بر ضرورت استفاده از دانشجویان توانمند در برگزاری اردوهای دانشجویی تاکید کرد و افزود: شناسایی دانشجویان نیازمند و حمایت از این دانشجویان از ضرورت­های دیگر است .

در ادامه اکبر غاربی، نیز گفت: رابطین فرهنگی مغز متفکر و بازوان پرتوان و پرتلاش دانشگاه هستند که کلیه آسیب­‌های فرهنگی را رصد و با برگزاری برنامه­‌های مختلف فرهنگی در راستای رفع این آسیب­‌ها تلاش می­‌کنند.

وی به مشکلات مالی برخی از دانشجویان اشاره کرد و ادامه داد: وام شهریه فرصت مناسبی برای حمایت مالی از دانشجویان است که در این راستا باید اطلاع­ رسانی مناسب و به موقع در مراکز به عمل آید.

معاون اجرایی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل از برگزاری چهارمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه­‌های کشور خبر داد و افزود: اطلاعیه این جشنواره در قالب پوستر و بنر به مراکز ارسال شده است که انتظار داریم اطلاع‌­رسانی مطلوبی در این زمینه به دانشجویان انجام گیرد .

غاربی با اعلام اینکه استان اردبیل جزو شش استان برتر در بحث ارائه خدمات به دانشجویان شاهد و ایثارگر است بیان کرد: جلسات ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه طبق درخواست ستاد مرکزی و زمان­بندی انجام شده برگزار می­گردد.

وی از فعال بودن مرکز مشاوره ویژه دانشجویان شاهد ایثارگر در محل بنیاد شاهد و ایثارگر استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد شاهد و ایثارگر استان اردبیل هیچ دانشجویی درگیر مشکلات مالی نخواهد بود چراکه ستادهای شاهد و ایثارگر دانشگاه­‌ها محل رفع مشکلات دانشجویان هستند.

انتهای پیام

لینک مطلب

پاسخ دهید