حمایت شرکت سگا از تولید محتوای اختصاصی برای بازی های قدیمی کنسول جنسیس

0

حمایت شرکت سگا از تولید محتوای اختصاصی برای بازی های قدیمی کنسول جنسیس

ظرف هفته های اخیر شرکت سگا خبر از آوردن بازی های قدیمی و محبوب کنسول جنسیس (مگا درایو) به شبکه ی آنلاین استیم داده بود و در اواخر ماه میلادی گذشته این وعده را عملی کرد. حال حمایت های شرکت سگا از علاقه مندان به تولید محتوا برای این بازی های قدیمی موجب شده است تا عناوین کنسول جنسیس پس از سپری شدن دو دهه بار دیگر به آثاری بسیار محبوب در نزد علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری و کاربران استیم تبدیل شوند و خاطرات دهه ی نود میلادی را بار دیگر برای بسیاری از بازیبازان زنده نمایند.

 

 

بر اساس اعلام شرکت سگا تا کنون چیزی نزدیک به 350 هزار نسخه از بازی های قدیمی و خاطره انگیز کنسول جنسیس در شبکه ی استیم به فروش رسیده است و در واقع کاربران این شبکه استقبال بسیار مناسبی از این بازی های کلاسیک و خاطره انگیز به عمل آورده اند. به طور حتم یکی از دلایل این استقبال به حمایت شرکت سگا از تولید ماد برای بازی های کنسول جنسیس مربوط می شود که مدتی پس از عرضه شدن این بازی ها بر روی شبکه ی استیم شاهد اجرایی شدن آن از سوی سگا هستیم. امری که در قالب حضور در بخش Workshop شبکه ی استیم و راه اندازی مرکز فعالیت های مربوط به کنسول جنسیس (مگا درایو) به وقوع پیوسته است و به این ترتیب علاقه مندان به تولید ماد های گوناگون برای بازی های محبوب کنسول سگا جنسیس و تغییر دادن برخی از محتوا های موجود در این بازی ها اکنون این توانایی را دارند تا با حضور در این بخش پر مخاطب از شبکه ی استیم به تولید ماد های مختلف برای بازی های این کنسول قدیمی و اشتراک گذاری آن ها با دیگران بپردازند. بنا بر تایید شرکت سگا آن دسته از کاربران شبکه ی استیم که نسبت به خرید یکی از عناوین کنسول جنسیس بر روی این شبکه اقدام نمایند این امکان را خواهند داشت تا به بخش مرکز فعالیت های بازی های کنسول خاطره انگیز 16بیتی این شرکت در شبکه ی استیم دسترسی داشته باشند و از محتوا های گوناگون موجود در آن استفاده نمایند.

genesis

در واقع طی همین مدت نسبتاً کوتاهی که از حمایت رسمی شرکت سگا از فرآیند ساختن ماد های جدید برای بازی های کنسول قدیمی سگا جنسیس می گذرد، شاهد ساخته شدن محصولات بسیار فراوانی در این زمینه هستیم. به عنوان مثال عده ای از علاقه مندان به کنسول محبوب و 16 بیتی شرکت سگا در قالب تولید ماد های جدید برای بازی های این کنسول به جایگزین کردن شخصیت های اصلی حاضر در برخی عناوین محبوب سگا در دهه ی 90 میلادی با شخصیت های مد نظر خود پرداخته اند. به عنوان نمونه هایی در این زمینه می توان به جایگزین شدن شخصیت سونیک در نخستین بازی های این مجموعه با سایر شخصیت های نام آشنای سگا اشاره کرد. امری که در عناوین محبوبی نظیر نسخه های اول و دوم از سری بازی های Streets of Rage (که در ایران به شورش در شهر مشهور بودند) نیز قابل مشاهده است. علاوه بر آن برخی از ماد سازان علاقه مند به عناوین کلاسیک شرکت سگا به ترجمه ی عناوین محبوب خود در کنسول جنسیس به زبان مادری پرداخته اند تا هم وطنانشان بتوانند خاطرات شیرین گذشته ی خود از کنسول جنسیس را این بار در قالبی جدید و به زبانی که بیش از همه بر آن مسلط هستند تجربه نمایند. در کل به نظر می رسد که به موجب این اقدام شرکت سگا، علاقه مندان به کنسول قدیمی جنسیس قادر به تجربه ی بازی های جدید و جالبی برای این کنسول محبوب و ماندگار خواهند بود که می تواند خاطرات غبار گرفته ی آن ها را رنگ و جلایی تازه ببخشد.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید