حمایت همه جانبه مالی و بازاری از نهاد برگزیده ماراتن تولید محتوا / ارتباط مستقیم تیم‌های برگزیده با سرمایه‌گذاران

0

دبیر جشنواره ماراتن گفت:‌ نفرات برگزیده این جشنواره به صورت مستقیم به سرمایه گذاران معرفی و از حمایت‌های همه جانبه مالی و کاری برخوردار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ؛ امیرحسین اسدی دبیر جشنواره تولید محتوای دیجیتال صبح امروز در نشست خبری اولین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران که در مجتمع فناوری دانشگاه شریف برگزار شد، اظهار داشت: این ماراتن با هدف شناسایی افراد نخبه، ایده و سناریو برای طراحی الگوریتم، وب سایت و بازی‌های اپلیکیشن موبایل انجام می‌شود و برای اولین بار در خاورمیانه برگزار شده است. 

وی بیان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره فرآیند تولید اپلیکیشن موبایل و بازی‌های رایانه‌ای با برگزاری تیم‌های نخبه از سراسر کشور برای تولید محتوا است. 

دبیر جشنواره تولید محتوای دیجیتال یادآور شد: پس از تراکم اولیه 200 تیم غربالگری شده که پس از داوری نهایی در نهایت 33 تیم به مرحله نهایی راه یافتند. 

اسدی ادامه داد:‌  این ماراتن چالش‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگ جامعه، اقتصاد دانش بنیان و کارآفرین، سبک زندگی سالم را ایجاد کرده و تیم‌های شرکت کننده به صورت قرعه کشی یکی از این 33 چالش را به صورت وب سایت اینترنتی با محتوای درونی، اپلیکیشن موبایل و بازی های رایانه‌ای انتخاب و طرح‌های خود را جامه عمل می‌پوشاند. 

وی عنوان کرد: 10 تیم برگزیده این ماراتن به سرمایه گذاران معرفی و کمک‌های مالی و کاری در جهت تاسیس شرکت دانش بنیان به آنها می‌شود. 

اسدی تاکید کرد: نفرات برتر این ماراتن به مسابقات جهانی راه یافته و همه 33 تیم شرکت کننده تحت آموزش‌های رایگان مختلف از جمله کسب و کار دیجیتال قرار می‌گیرند. 

وی عنوان کرد: در این ماراتن شرکت کنندگان می‌توانند از اینترنت به صورت نامحدود استفاده کنند و الگوریتم، طرح و سناریوی خود را در حوزه تولید محتوای دیجیتال نوشته متن و طراحی اپلیکیشن موبایل انجام دهند. 

دبیر جشنواره تولید محتوای دیجیتال گفت: داوری 1 هفته به طول می‌انجامد و مراسم اختتامیه آن در شهریور ماه انجام شده و نفرات برتر با هماهنگی‌های صورت گرفته با تیم‌های فنی و سرمایه گذاران برای دانش بنیان شدن محصولاتشان به صورت سریع انجام می‌شود. 

وی افزود: مرحله دوم این ماراتن به صورت تخصصی در آذر ماه انجام می‌شود و نفرات برگزیده در تولید محتوای دیجیتال و اقتصاد دانش بنیان معرفی می‌شوند.

حمایت مالی صندوق‌های سرمایه گذاری از ایده‌های خلاقانه

در ادامه مراسم حسین سلجوقی رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت:‌ هم اکنون یکی از اهداف کشور  تولید محتوایی بوده که کار ایجاد کند و ما برای نسل جوان محتوایی با محوریت کسب و کار دیجیتال و با حضور بخش خصوصی که یکی از خلاءهای کاری در نظام دانش بنیان بوده خواستاریم.

وی بیان کرد: ‌در کشورهای توسعه یافته نهادهایی چون مراکز رشد تشکیل و در این سازمان‌ها کسب و کار دیجیتالی به جوانان آموزش داده می‌شود. 

سلجوقی یادآور شد:‌ نهادهای مالی نوآور مانند صندوق‌های سرمایه گذاری به کمک طرح‌های نوآور و ایده‌های خلاقانه آمده و از ایده‌های نو و کاربردی حمایت مالی انجام می‌دهند. 

معافیت مالیاتی فعالیت‌های کسب و کار دیجیتالی

در ادامه مراسم موسویان رییس مرکز توسعه صادرات گفت:‌ مجوز کسب و کار دیجیتال به  جوانان علاقمند و با استعداد به صورت رایگان داده می‌شود و این نهاد مجوز کسب و کار دیجیتال را به افراد حقیقی و حقوقی بدون مراحل تشریفاتی و مراحل قانونی اهدا می‌کند.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه در کشور 50 هزار APP در کشور نوشته می‌شود و این در حالی است که در کشور ترکیه سالی 70 هزار APP در جهت تولید محتوا نگاشته می‌شود. 

موسویان عنوان کرد: با دستور وزیر فرهنگ  و ارشاد مقرراتی که در حوزه کسب و کار دیجیتال موانعی را  ایجاد  کرده خیلی سریع برطرف شده و افراد حقیقی می توانند با داشتن 18 سال تمام و ارائه طرح‌های خلاقانه و کاربردی یک بازار کسب و کار دیجیتالی ایجاد کرده و از آموزش‌های رایگان مرتبط با کارشان برخوردار شوند.

وی گفت:‌ همه 33 تیم شرکت کننده در این ماراتن فعالیت‌هایشان معاف از مالیات بوده و مجوز کسب و کار دیجیتال را دریافت می‌کنند.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید