حمایت وزارت بهداشت از توسعه صنعت بیمارستان‌سازی در کشور

0

قائم‌مقام وزیر بهداشت با تأکید بر حمایت این وزارتخانه از برگزاری نمایشگاه بیمارستان‌سازی در کشور از دست اندرکاران این حوزه درخواست کرد تا در مسیر ساخت بیمارستان‌های هوشمند گام بردارند.

 ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛در مورد برگزاری دومین نمایشگاه بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی، اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاهی در داخل، سطح دسترسی، قدرت انتخاب و کیفیت کارها را در این صنعت افزایش خواهد داد.

وی افزود: البته همه نمایشگاه‌هایی که در این رابطه برگزار می‌شود خصوصیات مناسبی همچون سطح دسترسی، قدرت انتخاب و افزایش کیفیت کار را به همراه نداشته و بخشی تنها جنبه تجاری برای چند شرکت خرد دارد.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: اگر مسائلی همچون بهبود کیفیت کار در نظر گرفته شود برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موفق خواهد بود.

حریرچی در مورد اینکه چه نمره‌ای به صنعت بیمارستان‌سازی در کشور می‌دهید،‌ گفت: در ایران توانایی ساخت بیمارستان‌ در سطوح فعلی مناسب است اما بیمارستان‌های نسل جدید، هوشمند نیستند و هنوز نیاز به بررسی و تلاش زیاد در این زمینه داریم.

وی با اشاره به اینکه سال‌های متمادی اعتبارات حوزه بهداشت و درمان در حد و اندازه‌های این حوزه نبوده، گفت: این مسأله سبب شد که به سمت تکنولوژی‌های بالاتر در حوزه بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی حرکت نکنیم و نتوانیم بیمارستان‌های هوشمند در کشور ایجاد کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: توانایی پیش رفتن به سمت ساخت بیمارستان‌های هوشمند و ارتقای کیفیت تجهیزات بیمارستان‌سازی چندان سخت نیست و نیاز است هم در منابع برنامه‌‌‌هایی را انجام دهیم و هم توانایی‌های مهندسی مورد توجه قرار گیرد.

حریرچی در عین حال اظهار داشت: اگر معیارهای لازم جهت برگزاری نمایشگاه‌های بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی در نظر گرفته شود ما نیز در وزارت بهداشت حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تجهیزات بیمارستانی و پزشکی در کشور ما استاندارد لازم را دارد،‌ گفت: تجهیزاتی که در بیمارستان‌های کشور توزیع می‌کنیم استاندارد است ولی اینکه کل تجهیزات بیمارستانی و پزشکی داخل کشور استاندارد است یا خیر باید گفت که این مسأله هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد و با تأمین منابع مناسب می‌توانیم این مشکل را نیز برطرف کنیم.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت بخشی از منابع در این زمینه از منابع عمومی و هدفمندی یارانه‌ها تأمین می‌شود.

گفتنی است دومین نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان‌سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی 27 تا 30 مهرماه امسال با حضور متفاوت ژرمن‌ها و آمریکایی در فضایی به وسعت 9 هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید