حمایت ویژه صندوق سلامت پژوهش و فناوری پاستور از محققان

0

رییس مرکز تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران با اشاره به فعالیت 120 شرکت دانش بنیان در این مجموعه از حمایت قابل توجه صندوق سلامت پژوهش و فناوری برای تجاری سازی طرح های برتر خبر داد.

هومن کاغذیان رییس مرکز تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به حمایت‌های صندوق سلامت پژوهش و فناوری از محققان که بخشی از سهام آن صندوق مربوط به پاستور است، اظهار کرد: مجموعا 20 مورد از شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های برتر از سوی این مجموعه برای بهره مندی از حمایت‌های مالی به صندوق معرفی شده اند که هم اکنون تقریبا بالغ بر 120 شرکت دانش بنیان در 3 مرکز رشد انیستیتو پاستور کشور درحال فعالیت هستند. 

وی تاکید کرد: صندوق سلامت پژوهش و فناوری با امکان سنجی اقتصادی برخی دیگر از طرح ها و بررسی آنها، شرایط تجاری سازی را با تقبل هزینه هایشان در اختیار محققان صاحب طرح می گذارد که با این اقدام سرمایه مناسب برای تکمیل و اجرای چنین طرح هایی فراهم و شرایط بستر رشد شرکت های دانش بنیان در مراکز رشد پاستور مهیا می شوند.

جذب حمایت های مردمی برای گسترش مراکز رشد 

رییس مرکز تولیدی تحقیقاتی انیستیتو پاستور با بیان اینکه جذب سرمایه گذاران و خیرین سلامت گام موثری در ارتقا و گسترش مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان است، تصریح کرد: هدف از این اقدام پاستور، کاهش فاصله سرمایه گذاری و فن آوری است که این امر می تواند برای تجاری سازی و اجرایی شدن همه طرح های فناورانه ای که می‌توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی به خوبی بدرخشند، بسیار موثر باشد. 

  

کاغذیان درباره وضعیت اساتید علمی بازنشسته نیز گفت: این افراد که مهمترین منابع موثق علمی و به نوعی نخبگان برجسته حوزه دانش و سلامت کشورمان هستند می‌توانند از طریق ثبت مالکیت معنوی شرکت ها، برای استفاده از نظرات و راهنمایی‌هایشان در پاستور راه یابند .

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید