حمل و نقل عمومی سنگاپور به خودروهای خودران سپرده می‌شود

0

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان به نقل از فارس، مقامات سنگاپوری در حال مذاکره با مدیران شرکت دلفی هستند تا در آینده نه چندان دور از خودروهای بدون نیاز به راننده در سیستم حمل و نقل شهری این کشور استفاده شود.

در حال حاضر به طور آزمایشی از شش خودرو برای بررسی این موضوع استفاده شده تا مردم سنگاپور حداقل در یک مایل آغازین و پایانی مسیر رفت و آمد خود بین منزل و محل کار به این نوع خودروها دسترسی داشته باشند.

خودروهایی که شرکت دلفی به طور آزمایشی از آنها استفاده می کند از نوع Audi SQ5 هستند. این شرکت در سال 2015 هم این آزمایش را در مسیری از سان فرانسیسکو تا نیویورک با موفقیت انجام داده بود تا بخش اعظم مسیر 3400 مایلی بین این دو شهر بدون دخالت راننده طی شود.

خودروهای یاد شده مجهز به حسگرها، دوربین ها و فناوری خاصی موسوم به Light Detection and Ranging (LiDAR) برای شناسایی انوع موانع محیطی و مسیریابی مناسب هستند و البته در آنها فرمان و پدال های گاز و ترمز هم برای تسریع در حرکت یا ترمز کردن پیش بینی شده است.

انتظار می رود استفاده از این خودروها در سنگاپور 5.4 میلیون نفری تا سال 2019 و در سه مسیر از قبل مشخص شده اغاز شود. خودروهای یاد شده با باتری کار می کنند و می توانند بین 4 تا 6 مسافر را با خود حمل کنند. استفاده گسترده از این خدمات تا سال 2022 به طول می انجامد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید