خالقان Max Payne در حال ساخت دو بازی جدید هستند (همراه با شایعاتی از احتمال حضور Halo 5 بر روی PC)

0

خالقان Max Payne در حال ساخت دو بازی جدید هستند (همراه با شایعاتی از احتمال حضور Halo 5 بر روی PC)

چندی پیش شاهد مطرح شدن شایعاتی مبنی بر دست تولید بودن نسخه ی دوم از سری Alan Wake و معرفی قریب الوقوع این بازی به چشم انتظاران آن بودیم. شایعاتی که البته خیلی زود توسط خالقان این مجموعه یعنی اعضای استودیو Remedy تکذیب گردید. حال بار دیگر فرآیند ساخت بازی Alan Wake 2 توسط اعضای این استودیوی قدیمی مورد تکذیب قرار گرفته است اما در عوض خالقان مکس پین نوید تولید دو بازی جدید را به هواداران خود داده اند.

 

 

به تازگی اعضای استودیو Remedy طی یادداشتی بر روی وب سایتی رسمی خود به تصریح این نکته پرداخته اند که هم اکنون در حال کار بر روی ساخت دو بازی جدید هستند. بر اساس این ادعا بازی سازان فعال در این استودیوی فنلاندی در حال حاضر به دو تیم مجزا تقسیم شده و به شکل جداگانه به کار بر روی دو بازی متفاوت مشغول شده اند. عناوینی که بنا بر تایید اعضای استودیو Remedy هیچ کدام از آن ها به فرنچایز Alan Wake تعلق ندارند و آثار دیگری را شامل می شوند. در این میان به نظر می رسد که دو بازی جدید استودیو Remedy نسخه ای جدید از سری مکس پین را هم شامل نمی شود و حتی این احتمال وجود دارد که این بازی ها IP های کاملاً جدیدی باشند و دنباله های آثار شناخته شده ی استودیو Remedy را در بر نگیرند. البته خالقان سری مکس پین توضیح بیشتری در رابطه با ماهیت این دو بازی نداده اند و تنها به این نکته اشاره کرده اند که یکی از این آثار طی همکاری با ناشر جدیدی در دست ساخت بوده و دیگری هم در حال حاضر در مرحله ی تکمیل ایده های ابتدایی به سر می برد و بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده ای نزدیک وارد فاز پیش تولید خواهد شد. با این حال بر اساس تصریح اعضای استودیو Remedy هیچ کدام از این بازی ها در نمایشگاه E3 و Gamescom امسال حضور نخواهند داشت و بنا بر تجربیاتی که آن ها پیش از این پشت سر گذاشته اند ترجیح می دهند که تا پیش از نزدیک شدن فرآیند تولید عناوین مذکور به مرحله ای معین و قابل قبول، از معرفی رسمی آن ها خودداری نمایند. به احتمال فراوان منظور اعضای Remedy از تجربیات گذشته، تجربیات مربوط به دو بازی Alan Wake و Quantum Break است. آثاری که میان زمان معرفی و انتشار آن ها فاصله ی نسبتاً زیادی وجود داشت و تاخیر های مکرری که (به دلیل وسواس همیشگی اعضای استودیو Remedy در امر بهینه سازی کامل آثارشان) در خلال فرآیند تولید این آثار به وجود آمد کاسه ی صبر بسیاری از هواداران عناوین مذکور را لبریز کرد. حال باید دید که دو بازی جدید خالقان سری مکس پین چه نام دارند و دقیقاً در چه زمانی قرار است به علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری معرفی گردند.

 halo5

همان گونه که ماهیت دو بازی جدید استودیو Remedy در حال حاضر در هاله ای از ابهام قرار دارد و کاملاً نا مشخص به نظر می رسد، احتمال انتشار نسخه ی اخیر از سری بازی های Halo یعنی بازی Halo 5: Guardians بر روی پلتفرم PC نیز دقیقاً از چنین خصوصیتی برخوردار است. در پاییز گذشته و در آستانه ی انتشار بازی Halo 5: Guardians بر روی تنها پلتفرم مقصد خود یعنی کنسول اکس باکس وان شاهد بروز اظهار نظر هایی از سوی برخی از اعضای استودیو 343 Industeries (توسعه دهندگان جدید سری Halo در طی چند سال اخیر) بودیم که به طور آشکار امکان انتشار بازی Halo 5 بر روی پلتفرم PC را از لحاظ عملی کاملاً ممکن می دانستند. اظهار نظر هایی که البته در زمان مطرح شدن چندان به مذاق ناشران اصلی سری Halo یعنی اعضای شرکت مایکرو سافت  خوش نیامد و تکذیبیه های کاملاً صریح آن ها در این زمینه را به همراه داشت. حال شاهد انتشار شایعات تازه ای در رابطه با این موضوع هستیم که با قاطعیت به عرضه شدن بازی Halo 5: Guardians بر روی پلتفرم PC اشاره دارند. شایعاتی که البته هنوز توسط شرکت مایکرو سافت مورد تایید یا تکذیب قرار نگرفته اند و تقریباً وضعیتی نظیر کنسول جدید شرکت مایکرو سافت در نسل حاضر (که فعلاً با نام موقت Scorpio شناخته می شود) دارند. بر اساس این شایعات نسخه ی بعدی از سری Halo به همین زودی ها ساخته نخواهد شد و این احتمال وجود دارد که اعضای استودیو 343 Industries تا زمان آغاز کار بر روی ساخت نسخه ی بعدی از سری Halo به فعالیت بر روی تولید پروژه ی دیگری مشغول شوند. بر این اساس (و بر طبق شایعات تایید نشده ی موجود) گام بعدی در رابطه با سری بازی های Halo انتشار نسخه ی پنجم از این مجموعه بر روی پلتفرم PC خواهد بود. فرآیندی که شایعات مذکور هیچ زمان دقیقی را برای تحقق احتمالی آن مشخص نکرده اند. البته علاوه بر بازی Halo 5: Guardians این روز ها از احتمال انتشار دیگر عنوان شاخص و انحصاری کنسول اکس باکس وان یعنی بازی Sunset Overdrive برای پلتفرم PC نیز سخن به میان آورده شده است. این بازی یکی از نخستین عناوینی بود که در ابتدای نسل حاضر به شکل انحصاری برای کنسول اکس باکس وان عرضه گردید و گفته می شود که در آینده ای نزدیک همراه با بازی Halo 5: Guardians و همانند آثاری نظیر Quantum Break به شکل اختصاصی بر روی سیستم عامل ویندوز 10 و در بازار آنلاین انحصاری مایکرو سافت در دسترس علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت. به هر حال با توجه به سیاست های جدید شرکت مایکرو سافت در رابطه با ایجاد یکپارچگی در پلتفرم جهانی ویندوز (ویندوز 10) و پیوند همه جانبه ی ابزار های مبتنی بر این پلتفرم به لحاظ محتوا های موجود بر روی آن ها با یکدیگر، هیچ بعید نیست که به زودی شاهد تحقق یافتن این شایعات و انتشار دو بازی Halo 5: Guardians و Sunset Overdrive بر روی کامپیوتر های خانگی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 باشیم. شایعاتی که طی ماه های گذشته در رابطه با بازی Gears of War 4 نیز مطرح بوده اند و از احتمال فراوانی برای محقق شدن برخوردارند.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید