خالقان Siri آماده برای جهشی دیگر در دنیای هوش مصنوعی

0

خالقان Siri آماده برای جهشی دیگر در دنیای هوش مصنوعی

چند سالی از انتشار خبر در مورد آزمایشگاه های Viv میگذرد و ممکن است حتی شما به طور کل قضیه ی این خبر را فراموش کرده باشید به همین جهت ابتدا یک یادآوری کوچک کنیم. به طور کلی پروژه ی Viv در زمینه ی هوش های مصنوعی فعالیت میکند و قرار است نتیجه ی این پروژه یک دستیار مجازی جدید و قدرتمند باشد. اکنون طبق گزارش خبرنگاری “واشنگتن پست” نسل بعدی دستیار های مجازی از روز دوشنبه کار خود را آغاز خواهد کرد. اما در این بین دلیلی وجود دارد که حساسیت این پروژه را چند برابر میکند و آن هم دست داشتن سازندگان Siri، دستیار مجازی اپل در این پروژه است. طبق این گزارش خالقان Siri پشتیبان و حامی Vive هستند و آماده اند تا رویای جدید و بزرگتری از دستیار های شخصی را به ارمغان بیاورند که قابلیت های آن حتی از Siri هم بسیار بالاتر است.

 

Viv بر پایه ی یک سیستم باز برنامه ریزی شده است که از این حیث شبیه به Siri در آغاز کار است که در سال 2010 توسط اپل خریداری شد  و در حال حاضر به برنامه ها و سرویس های مختلفی مانند Uber، FTD، SeatGuru و GuruHub مجهز است. طبق مثالی که در مقاله آمده است کاربران میتوانند توسط این دستیار بدون اینکه تماسی حاصل کنند یا اپلیکیشن خاصی را اجرا کنند یک پیتزا از رستوران مورد نظر خود سفارش دهند. در واقع Viv میتواند هر چیز لازمی را درک کند و بفهمد و حتی نوع پیتزا و چاشنی های پیتزای مورد نظر شما را هم انتخاب کند و حتی میتواند با شما یک مکالمه ی کاملا طبیعی داشته باشد و شما را از تنهایی در بیاورد.

امروزه گوگل، مایکروسافت، اپل، آمازون، فیسبوک و دیگر غول های دنیای فناری سعی بر این دارند تا هوش مصنوعی را بیش از پیش وارد زندگی روزمره ی ما کنند اما به نظر میرسد Viv قصد دارد به وابسته بودن به اپ استور ها ، محدودیت به دستگاه ها و یک پیام در پنجره ای کوچک پایان دهد. طبق این گزارش در حال حاضر گوگل و فیسبوک سعی بر به دست آوردن این دستیار مجازی دارند.

وقتی صحبت از ورود فناوری به خصوص هوش مصنوعی و دستیار های مجازی تا این حد در زندگی ما میشود مطمئنا فیلم بازان و اهالی دنیای فناوری به یاد فیلم “Her” خواهند افتاد. فیلمی که در دنیای آن زمان در عین تراکم جمعیت زیاد کره ی زمین همه ی آدم ها دستیار مجازی خود را به عنوان همدم و هم زبان خود انتخاب کرده اند و فناوری بر بشریت حاکمیت یافته است. حال با خبرهایی که از دنیای هوش مصنوعی به گوش میرسد به نظر میرسد زمان زیادی تا آن دوران باقی نمانده است و احتمالا شیوه ی زندگی بشر بیش از پیش تحت الشعاع تکنولوژی قرار خواهد گرفت.

نظر شما در این باره چیست؟ هوش مصنوعی را مفید میدانید یا مضر؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید