خالق سریال Lost برای تولید بازی SPYJINX وارد دنیای گیم شد

0

خالق سریال Lost برای تولید بازی SPYJINX وارد دنیای گیم شد

معمولاً همکاری دو جانبه میان دست اندرکاران سرشناس دنیای سینما و دنیای بازی های کامپیوتری برای ساخت اثری مشترک در دنیای بازی های کامپیوتری به ندرت اتفاق می افتد و اگر هم این اتفاق رخ دهد، تجربیات پیشین نشان داده است که در نهایت به نتیجه ای قابل قبول یا مثبت منجر نمی شود. همین تازگی ها بود که شاهد همکاری نافرجام دو تن از کارگردانان شاخص حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری و دنیای سینما برای ساخت نسخه ای جدید از سری Silent Hill بودیم که البته این همکاری مشترک توسط شرکت کونامی در نطفه خفه شد و عاقبت به هیچ نتیجه ی مشخصی نیانجامید. البته پیش از همکاری دو جانبه ای که قرار بود میان هیدئو کوجیما و گیرمو دل تورو برای ساخت نسخه ای جدید از مجموعه ی سایلنت هیل صورت گیرد، دیگر کارگردان مشهور و صاحب سبک دنیای سینما یعنی استیون اسپیلبرگ نیز در مواردی شانس خود را در دنیای بازی های کامپیوتری آزمود که البته او هم در این وادی به توفیق چندانی دست نیافت و هیچ کدام از بازی هایی که در تولید آن ها مشارکت کرده بود به هیچ عنوان نتوانستند حتی یک در صد از محبوبیت و فراگیری فیلم های سینمایی اش را به دست آورند و موفقیت آن ها را در عرصه ای جدید تکرار نمایند. حال به نظر می رسد که دیگر عضو شاخص دنیای سینما و تلویزیون یعنی جی جی آبرامز قصد دارد با ورود خود به دنیای بازی های کامپیوتری این طلسم را بشکند و برخلاف همکارانش، تولید یک بازی کامپیوتری جذاب و سرگرم کننده را در صنعت گیم جشن بگیرد.

علاقمندان دنیای سینما و همچنین دوست داران جدی سریال های تلویزیونی قطعاً با نام آبرامز آشنایی کاملی دارند. در واقع طی یک دهه ی اخیر او فعالیت گسترده ای را در دنیای سینما و تلویزیون داشته است و بیش از هر چیز به عنوان نویسنده، تهیه کننده و کارگردان نسخه ی جدید سری فیلم های جنگ ستارگان شناخته می شود. البته دو سریال Lost و Fringe نیز از جمله آثار درخشان او در تلویزیون محسوب می شوند که او در هر دوی این سریال ها نقش های متعددی از جمله نویسندگی ، تهیه کنندگی و حتی کارگردانی را بر عهده داشته است. در واقع روز گذشته شاهد این نکته بودیم که آقای آبرامز ورود خود به دنیای بازی های کامپیوتری را به شکل رسمی اعلام کرد. به این ترتیب که او قرار است نقش مهمی را در خلق دنیای بازی SPYJINX بر عهده بگیرد و در این امر استودیوی فیلم سازی شخصی اش یعنی Bad Robot نیز در فرآیند ساخت این بازی دخیل خواهند بود. البته آبرامز و استودیو Bad Robot قرار نیست این بازی را به تنهایی تولید کنند و در واقع سازندگان اصلی بازی SPYJINX اعضای استودیو ChAIR خواهند بود. کسانی که با ساخت مجموعه بازی های Infinity Blade برای پلتفرم های موبایل توانستند طی پنج سال اخیر برای خود اسم و رسمی در دنیای بازی های کامپیوتری به هم بزنند و شاید بازی SPYJINX بتواند محک جدی تری برای آن ها در این زمینه باشد. در این میان خالق اصلی دنیای این بازی یعنی آبرامز در نخستین اظهار نظر خود در رابطه با بازی SPYJINX خود را یکی از هواداران پر و پا قرص مجموعه بازی های Infinity Blade قلمداد کرده است و به ذکر این نکته پرداخته که او به همراه فرزندان خود بسیار از انجام نسخه های مختلف این بازی (خصوصاً اولین نسخه) لذت برده اند.

 jjAbrams

جی جی آبرامز (فرد سمت راست) به همراه دونالد ماسترد (فرد سمت چپ) در کنار یکدیگر به واگویی نخستین اطلاعات مربوط به بازی SPYJINX پرداختند. اطلاعاتی که در این متن آن ها را از نظر می گذرانید

 بر اساس گفته های عضو ارشد استودیو ChAIR یعنی دونالد ماسترد، گیم پلی بازی SPYJINX قرار است تلفیقی جذاب از سبک های مختلفی باشد که در دنیای خلق شده توسط آبرامز گنجانده شده اند. به نظر می رسد که این بازی به نوعی یک عنوان شبیه ساز از دنیای جاسوسان به شمار می رود که وقایع آن بر طبق گفته های سازندگان این اثر در دنیایی پر از دسیسه و توطئه روی خواهد داد. گیم پلی این بازی تلفیقی است از سبک استراتژی با مایه های پر رنگ اکشن که دنیای آن به شکل پویا توسط خود گیمر خلق می شود و شخصیت های حاضر در آن نیز از ساختاری مشابه با شخصیت های حاضر در عناوین نقش آفرینی برخوردارند. به این معنی که توانایی های آن ها به تدریج و در طول بازی، قابل توسعه و ارتقا یافتن خواهد بود. از همین رو و به دلیل وجود ویژگی های مختلفی از سبک های گوناگون در این بازی، آبرامز معتقد است که بازی SPYJINX اثری خواهد بود که گیمر ها تا کنون چیزی مشابه با آن را تجربه نکرده اند و به همین دلیل نمی توان آن را در سبک خاصی گنجاند. بازی SPYJINX قرار است با موتور گرافیکی آنریل انجین 4 ساخته شود و هم اکنون توسط سازندگان خود برای عرضه شدن بر روی دو پلتفرم PC و پلتفرم های موبایل برنامه ریزی شده است. اگرچه تاریخ رسمی انتشار این بازی بر روی پلتفرم های یاد شده در سال 2016 میلادی خواهد بود، اما تست محدود نسخه ی بتای این بازی از هم اکنون آغاز شده است و علاقمندان آشنایی با دنیای این بازی جدید می توانند برای این تجربه اقدام نمایند. در واقع سازندگان بازی SPYJINX اعلام کرده اند که قصد دارند روند تکمیل نهایی این پروژه را همراه با علاقمندان این اثر انجام دهند و از همین رو امکان تجربه کردن تست محدود بتا برای آنان فراهم آمده است. به هر حال باید منتظر ماند و دید که نخستین تجربه ی جی جی آبرامز در دنیای بازی های کامپیوتری به چه ترتیبی رقم خواهد خورد و آیا بازی SPYJINX در نهایت اثر موفقی از آب در خواهد آمد یا خیر. البته آبرامز معتقد است که او و استودیوی فیلم سازی تحت سرپرستی اش قصد دارند از این پس حضور فعال تری در صنعت بازی های کامپیوتری داشته باشند و به طور جدی در پروژه های مشابه بیشتری همکاری نمایند. باید دید که آقای آبرامز همچنان بر سر حرف خود باقی خواهد ماند یا این که در نهایت همانند همکار با استعداد خود یعنی استیون اسپیلبرگ ترجیح می دهد قید دنیای بازی های کامپیوتری را بزند و سر کار اصلی خود یعنی فیلم سازی باز گردد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید