خانـواد‌ه، اولین مدرسه کودکان/ خانواده و مدرسه 2 بال مکمل در تربیت دانش آموزان

0

مدیر کل آموزش و پرورش تهران گفت: خانواده نقش مهمی در تربیت دارد و مدارس نمی‌توانند به عنوان جایگزینی برای آن مطرح شوند.

نقش موثر خانواده‌ها بر تربیت اجتماعی افراد

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛گرامیداشت هفته اولیا و مربیان شهر تهران صبح امروز در تالار فرهنگ با حضور علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، احمدی رئیس انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کمره‌ای رئیس آموزش و پرورش تهران و جمعی دیگر از مسئولان  مربوطه برگزار شد.

در این مراسم کمره‌ای با بیان اینکه در تربیت رسمی و غیر رسمی باید توجه زیادی لحاظ شود اظهار داشت: خانواده تاثیر بسزایی بر این روند دارد در واقع رشد ابعاد مختلف شخصیت کودک در خانواده شکل می‌گیرد و می‌توان این نهاد را پایه‌گذار رشد اجتماعی افراد بدانیم. 

وی افزود: مدارس در امتداد نقش تربیتی خانواده عمل می‌کند. 

مدیر کل آموزش و پرورش تهران تاکید کرد: هیچ جایگزینی برای نقش خانواده نمی‌توان ارائه داد و مدرسه تنها در کنار نقش خانواده می‌تواند در تربیت اجتماعی کمک کند. 

کمره‌ای با اشاره به نقش اعتماد در جلب مشارکت خانواده‌ها عنوان کرد: ضامن این مشارکت اعتماد و اطمینان خانواده‌ها به نهاد آموزشی است و در صدد هستیم به طور همه جانبه نقش خانواده‌ها و میزان مشارکت آنها ارتقا یابد. 

وی ادامه داد: مدرسه و خانواده باید با هم هماهنگ بوده  و سلطه مدارس در تربیت حذف شود. 

کمره‌ای با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت باید خود را پاسخگو به نیازهای جامعه بداند گفت: تقویت مشارکت خانواده‌ها به این موضوع کمک بسزایی می‌کند و با افزایش مشارکت بین خانواده و مدارس انطباق انتظارات خانواده‌ها و تاثیر آن بر عملکرد مدارس بهبود پیدا می‌کند. 

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید