خانم‌ها با این راهکارها امکان بارداری‌ را افزیش دهید

0

بسیاری از خانم‌ها از مشکلات ناباروری رنج می‌برند و پی درمان‌‌های طولانی‌مدت و پرهزینه هستند، در صورتی که با پیروی از چند نکته می‌توان امکان بارداری را در این دسته افراد افزایش داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ،‌اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد تغذیه و رژیم غذایی است. شیر، نخود و لوبیا از جمله مواد غذایی قلیایی هستند که قدرت باروری شما را افزایش می‌دهند. در مقابل، مواد غذایی اسیدی همچون گوشت و چای قدرت باروری را کاهش می‌دهند. برای افزایش امکان بارداری با مشورت پزشک مکمل‌های فولیک اسید را به وعده‌های غذایی‌تان اضافه کنید.

نکته بعدی بررسی آزمایش‌های پزشکی است. به کمک یک پزشک متخصص پیگیری کنید که به چه علت باردار نمی‌شوید. گاهی اوقات شرایط پزشکی خاص یا استفاده از دسته خاصی از داروها از بارداری شما جلوگیری می‌کند. 

برای افزایش امکان بارداری زمان تخمک‌گذاری خود را از طریق بررسی افزایش دمای بدن تشخیص دهید. علاوه بر این زمان شروع و آغاز دوره‌های ماهیانه نیز در بارداری نقش مهمی را ایفا می‌کند. 

به منظور افزاش امکان بارداری دور قهوه، چای سیاه، شکلات مواد مخدر، مواد روان‌گردان و استعمال دخانیات خط بکشید.

متناسب بودن و انجام فعالیت‌های بدنی مکرر و منظم امکان بارداری را افزایش می‌دهد به همین علت اگر اضافه وزن دارید سریعا آن را برطرف کنید و فعالیت‌های بدنی خود را افزایش دهید. 

چربی‌های اضافی موجود در بدن موجب به هم خوردن زمان تخمک‌گذاری و دوران ماهیانه است که بر قدرت باروری تاثیر منفی می‌گذارد.

منبع: Health Tips Portal

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید