خانه شیشه‌ای دور یک درخت!

0

همه انسان‌ها به خانه‌های درختی علاقه دارند و پیشنهاد این موضوع به هر شخصی، می‌تواند او را شگفت‌زده کند.

یک مهندس قزاقستانی به نام Aibek Almassov در سال ۲۰۱۳ خانه‌ای‌ را طراحی کرد که به دور یک درخت ساخته می‌شد و طراحی آن به مانند یک استوانه و دارای بدنه‌ای شیشه‌ای بود. اما متأسفانه در آن زمان، شخصی به عنوان سرمایه‌گذار برای این پروژه پیدا نشد و این ایده ساخته نشد. اما به تازگی شرکت‌های تولید‌کننده شیشه و پنل‌های خورشیدی، تمایل خود را به اجرای این پروژه نشان داده‌اند.

Almassov در مورد این طرح می‌گوید:

من به دنبال طرحی هستم تا بدون از بین بردن درختان، بتوان به ساخت و ساز ادامه داد. ما باید در کنار طبیعت و درختان زندگی کنیم و دست از نابود کردن آنها برداریم.

در طرح آقای Almassov، یک ساختمان شیشه‌ای چهار طبقه استوانه‌ای شکل را مشاهده می‌کنیم که به وسیله پله‌های مارپیچ با یکدیگر در ارتباط هستند. طراحی قسمت سرویس بهداشتی و حمام آن به گونه‌ای است که از قسمت بیرونی ساختمان قابل دیدن نیست، اما سایر قسمت‌ها دارای نمای جنگل هستند.

اگر تمامی کارها طبق نقشه پیش برود، Almassov امیدوار است تا عملیات ساخت این بنا در شهر آلماتی کشور قزاقستان به‌زودی و در اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز شود. تصاویر این خانه شیشه‌ای را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

مهدی ده نبی

چند سالیه در زمینه نویسندگی مشغول به کار هستم و در کنارش، انواع کارهای گرافیکی را هم انجام می‌دم. البته سابقه کارهای گرافیکیم خیلی بیشتر از نویسندگی هست، اما به خاطر علاقه زیادی که به تکنولوژی دارم، نویسندگی را هم در کنار گرافیک دنبال می کنم؛ همین!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید