خداحافظی یکی از بنیان گذاران اچ تی سی با این کمپانی

0

خداحافظی یکی از بنیان گذاران اچ تی سی با این کمپانی

تا پیش از رشد چشمگیر سامسونگ در دنیای تلفن های همراه، کمپانی تایوانی اچ تی سی بدون شک یکی از برترین سازندگان گوشی های موبایل به شمار میرفت. اما روزهای خوش این کمپانی دوام زیادی نداشت و این کمپانی چندین سال مداوم با شکست در صنعت گوشی های هوشمند روبرو شد. در حالی که رقبای اچ تی سی به پیشرفت خود ادامه دادند. در روزهایی که همه منتظر شنیدن فروخته شدن کمپانی اچ تی سی یا اعلام ورشکستگی این کمپانی بودند، اچ تی سی به تلاش خود ادامه داد تا سرانجام آخرین پرچمدار این کمپانی، امید طرفداران را دوباره زنده کرد. اما یک خبر بد از سوی اچ تی سی اعلام شده است. آقای Peter Chou که از بنیان گزاران اصلی کمپانی اچ تی سی به شمار میرود، در حال ترک این کمپانی است.

 

Peter Chou کسی بوده است که با همراهی Cher Wang کمپانی اچ تی سی را تاسیس کردند و اکنون در حال ترک این کمپانی است. تصویری که از آقای Chou مشاهده میکنید متعلق به سال های دور است که ایشان مدیر ارشد اچ تی سی در آن زمان بودند و مدلی از گوشی های اچ تی سی را در دست دارد که به مدت چندین سال اینگونه گوشی ها رواج بسیاری داشت. سال 2008 بود که اچ تی سی با معرفی گوشی های هوشمندی با نام HTC Touch Diamond  و HTC Touch Pro به طور جدی وارد عرصه ی رقابت شد. هر دو گوشی مجهز به پلتفرم ویندوز موبایل بودند و بسیاری از ویژگی های آیفون را دارا بودند. حتی برخی از ویژگی ها در آیفون نیز دیده نمیشد. همچنین مدل Touch Pro مجهز به صفحه کلید فیزیکی کشویی QWERTY بود که این گوشی ها در آن زمان از مجبوبیت خاصی بین کابران برخوردار بودند.

در همان سال 2008 به استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی های خود روی آورد و مدل G1 را روانه ی بازار کرد. اوج کار کمپانی پس از معرفی مدل های HTC Droid Incredible ، HTC EVO 4G و HTC Thunderbolt بود که اهمیت کمپانی در دنیای تلفن های همراه را به رخ کشید. پس از آن در آوریل سال 2011 ارزش هر سهم این کمپانی تایوانی به 40 دلار و 37 سنت رسید که بیشترین ارزش هر سهم در تاریخ این کمپانی بود.

پس از معرفی سری X گوشی های اچ تی سی که با نا امیدی همراه بودند، این کمپانی طرح جدیدی از گوشی های هوشمند را به دنیا معرفی کرد. فوریه ی سال 2013 این کمپانی توسط آقای Peter Chou گوشی هوشمند بسیار جذاب One M7 و به دنبال آن One M8 را روانه ی بازار کردند. سری One گوشی های پرچمدار اچ تی سی از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخودار بودند و دو گوشی ذکر شده از بدنه ی تمام فلزی برخودار بودند در حالی که کمپانی هایی مانند سامسونگ از پلاستیک در گوشی های خود استفاده میکردند. اما بدنه ی فلزی و طراحی زیبا به کمک اچ تی سی نیآمد و خیلی زود وضعیت کمپانی بحرانی شد. اچ تی سی که برای تبلیغات با یک بازیگر معروف هالیوودی همکاری کرده بود، 12 میلیون دلار را از دست داد. پس از آن وظیفه ی بازاریابی به آقای Chou محول شد و از سمت مدیر عاملی برکنار شدند.

در نهایت این کمپانی گوشی HTC 10 را معرفی کرد که بسیار کامل تر از پرچمداران گذشته ی این کمپانی است اما با این حال به نظر میرسد توانایی رقابت در بازار را با پرچمداران سامسونگ ندارد. آقای Peter Chou در حالی اچ تی سی را ترک میکند که ارزش فعلی هر سهم این کمپانی فقط 2 دلار و 93 سنت است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید