خدمات رایگان IVF در کشور

0

مدیر گروه زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: داروهای درمان نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ اشرف آل یاسین رییس کنگره و مدیر گروه زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ظهر امروز در بیمارستان شریعتی اظهار داشت:‌ تا پایان امسال حداقل 20 بخش نازایی در سراسر کشور با بودجه تامین شده افتتاح می شود. 

وی با بیان اینکه اولین درمانIVF از سوی وزارت بهداشت رایگان اعلام شده، تصریح کرد: برای  اولین بار انتقال جنین فریز در کشور رایگان اعلام شده و 250 مورد تا به امروز به ثبت رسیده که 30 تا 35 بخش دولتی و دانشگاهی در زمینه درمان نازایی تجهیز می شوند، همچنین 2 تا سه سال است که داروهای درمان نازایی تحت حمایت بیمه قرار گرفته اند. 

وی در خصوص انجام اهدای جنین و تخمک در کشور افزود: اهدای جنین در سایر کشور ها کمتر اتفاق می افتد اما در کشور ما صورت می پذیرد، در رابطه با اهدای اسپرم نیز صحبتهایی هایی انجام شده اما هنوز به قطعیت نرسیده است.

در ادامه این مراسم قنبری مسئول برنامه ریزی اروگاینکولوژی کنگره گفت: در زمینه فلوشیپ سالانه 20 نفر در زمینه دوره کوتاه مدت و درمان غیر جراحی آموزش می بینند که در کنگره برنامه ریزی‌های زیادی در این زمینه داشتیم.

وی تصریح کرد: در کنگره جلساتی به صورت پرسش و و پاسخ با حضور مهمان خارجی از کشور آمریکا درباره آناتومی به همراه سایر همکاران در وزارتخانه گفت و گو می شود، همچنین در زمینه کارگاه های لیزر و انتخاب بیماران متناسب با این نوع درمان موضوعاتی مطرح می شود.

جعفری مدیر اجرایی کنگره بین المللی زنان و مامایی در ادامه این مراسم گفت: در این کنگره بیش از 20 نفر از اساتید ایرانی دانشگاه های خارج از کشور  و سایر اساتید خارجی شرکت دارند که پیش بینی می شود در حدود 2 هزار نفر از متخصصین سراسر کشور در این کنگره کنند. 

وی افزود: حدود 500 مقاله در بخش های مختلف علمی دریافت کردیم که 25 درصد از برنامه‌های کنگره شامل مقالات و پوسترها می شود.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید