خریداری زمین جدید بهشت زهرا / رایزنی‌ شهرداری برای تأمین گورستان در سه نقطه پایتخت

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مجتبی عبداللهی گفت: با آستان حضرت امام خمینی (ره) توافق کردیم تا زمین‌هایی که در جنوب بهشت زهرا (س) متعلق به آستان امام راحل است توسط شهرداری تهران خریداری شود.

وی افزود: توافق صورت گرفته اما زمینها هنوز تحویل گرفته نشده، به محض اینکه این زمین‌ها به شهرداری تهران تحویل داده شود، اطلاع‌رسانی دقیق‌تری انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح مکان جدید بهشت زهرا (س) گفت: مکان جدید با مساحت 450 هکتار می‌تواند معضل کمبود جا را به طور کلی حل کند. بهشت زهرا در سال 1345 خریداری و اولین متوفی در سال 1349 در آن دفن شد. با گذشت 50 سال از دفن اموات در بهشت زهرا(س) حدود یک میلیون و 500 هزار متوفی در سه فاز در آن دفن شده است.

عبداللهی تاکید کرد: مجموعا بهشت زهرا (س) با 3 فاز به همراه حرم حضرت امام خمینی (ره) حدود 750 هکتار است. در نتیجه اگر مکان جدید با مساحت 450 هکتار به این مجموعه اضافه شود، مشکل کمبود جا به طور کامل حل خواهد شد.

وی به رایزنی‌ها با دولت برای تأمین زمین دفن اموات در سه نقطه از شهر تهران خبر داد و افزود: مطالعات ما نشان می‌دهد که بهشت زهرا (س) باید در سه نقطه غرب؛ شرق و جنوب شرق تهران وجود داشته باشد. درحال حاضر در ایام پایانی سال یا ایام تعطیل شاهد حجم سنگین ترافیک در محدوده بهشت زهرا (س) هستیم، لذا موضوع احداث بهشت زهرا در سه نقطه شهر تهران را درخواست و پیگیری می‌کنیم. امیدواریم دولت نیز در این موضوع به شهرداری تهران کمک کند و با ایجاد تسهیلات و صدور مجوزات لازم، موجب تسهیل در این امر شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: در حال حاضر مکان جدید در جنوب بهشت زهرا(س) خریداری شده است و به محض تحویل گرفتن، اقدامات لازم و اطلاع رسانی دقیق‌تر انجام خواهد شد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید